Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Keře v Novém Jičíně radikálním ořezem omládnou

K radikálnímu omlazení keřů v městské zeleni přistoupily v Novém Jičíně technické služby. Po dohodě s odborem životního prostředí je ořežou téměř ke kořenům. Do tří let dosáhnou dřeviny původních rozměrů.

Pás keřů mezi hlavním tahem městem a bytovými domy na Dvořákově ulici v Novém Jičíně slouží mimo jiné jako ochrana proti hluku a prachu. Dřeviny ale nebyly dlouho udržované a čeká je radikální ořez.  

“Ten zásah může vypadat dost radikálně, ale půjde opravdu jen o zmlazení. Tím, že se to dělá v předjaří, na jaře už keře začnou obrážet a do tří let budou vzrostlé,” uvedla Olga Kubálková, Odbor životního prostředí MěÚ Nový Jičín.   

Práce zahájí technické služby příští týden. “Omlazovací řezy se provádějí pět až deset centimetrů od spodu, tudíž na jaro znovu obrazí. Není to likvidace, je to jenom obnova keřů,” podotkl Pavel Zápalka, Technické služby města Nového Jičína.  V této oblasti také ještě technické služby vykácí pět suchých stromů. “Bude to v etapách. V rozmezí tří let bychom takto měli dostat celé město jakoby pod kontrolu a budeme udržovat a udržovat,” dodal Pavel Zápalka.   

Na menších plochách, kde už razantní zásahy do keřů začaly, je vidět i další efekt těchto prací. Z městské zeleně zmizí i hromady odpadků.

Nahlásit chybu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail