Masopustníci vodili Novým Jičínem medvěda

Přiblížit také obyvatelům města tradice lidové zábavy se snaží Návštěvnické centrum v Novém Jičíně. Na jarmark regionálních produktů, který pořádalo, proto dorazil i masopustní průvod s medvědem.

Masopustní průvod prošel centrem Nového Jičína. Mezi maškarami nechyběla žádná postava typická pro tuto tradiční veselici.

“Průvod vede policajt, který udává směr. A druhou takovou postavou jsem při vší skromnosti já,  Slamák nebo se mu říká Pohřebenáč, a symbolizuji příchod nového jara, nového života,” uvedl Rudolf Polzer, Starojická historická společnost.

“Ještě nikdy jsem něco takového neviděla,” reagovala školačka přihlížející průvodu  “Je to legrace,” přidal se spolužák.

“Už šestým rokem začínáme jarmarky masopustním jarmarkem. Součástí je vždy soutěž o nějakou dobrotu. V letošním roce je to o nejchutnější novojičínskou jitrnici,” sdělila Hana Rolná, Návštěvnické centrum Nový Jičín - Město klobouků.  

Která to bude, o tom rozhodovali během degustace návštěvníci tržiště. ”Vybrala jsem si, ale neřeknu kterou,” smála se u degustačního stánku návštěvnice jarmarku. “Trojka mi chutná,” reagoval vedle stojící muž.

V minulých letech návštěvníci masopustu posuzovali například chuť zelné polévky, klobásy nebo koláčků.
Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

07.12. 18:00 - 18.11. 2:18
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 170 000 Kč do 200 000 Kč

Detail

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků