Adepti myslivosti na Novojičínsku skládali zkoušky

Zkoušky z myslivosti se konají jednou ročně a jsou podmínkou toho, aby zájemce získal lovecký lístek. U okresního mysliveckého svazu v Novém Jičíně je letos skládala více než dvacítka uchazečů.

Stáhnout video

Petra Chromická se v novojičínském žerotínském zámku postaralo o slavnostní úvod mysliveckých zkoušek, vzápětí sama usedla před zkoušející senát, aby zúročila svou dlouhodobou přípravu a získala lovecký lístek.

“Největší práce asi ten rok, kdy člověk má povinnost být v daném spolku, chodí na kurzy a snaží se seznamovat se zvěří,” uvedla Petra Chromická, uchazečka o lovecký lístek.  

Závěrečné myslivecké zkoušky skládalo v Novém Jičíně 24 adeptů. Zvládnout museli sedm předmětů.

“Tak já se domnívám, že jsem prošel. Nevím, jestli to bylo na jedničku, ale snad na dvojku nebo na trojku to mohlo být,” sdělil Bohumil Jahn, uchazeč o lovecký lístek.

“Velký důraz klademe na právní předpisy, na bezpečné zacházení se zbraněmi. Dále je to samozřejmě zoologie, péče o zvěř, kynologie,” vysvětlil Ladislav Raffai, předseda Okresního mysliveckého spolku v Novém Jičíně.

Konkrétně při zkoušce ze zbraní a střeliva musí uchazeči prokázat znalosti z nejčastěji používaných zbraní v myslivosti, moderní trendy a také historii.

“Z těch nejzajímavějších jsou tady tyto lankasterky, to poznáte podle těch kohoutků. Jak vidíte, je to krásně vyřezávaná zbraň s krásným kováním, to už je historická zbraň,” ukázal něco ze své sbírky Richard Marek, zkušební komisař.

Uchazeči o lovecký lístek musí být starší 15 let. Ke zkouškám se mohou přihlásit po roční praxi v honitbách a tříměsíčním přípravném kurzu.
Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

Zítra 18:00 - 06.12. 6:09
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Dalibor Seidler
Nový Jičín
od 14 740 Kč

Detail

Kurare, s.r.o.
Nový Jičín
od 13 400 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků