Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mikrogranty na podporu tradic a regionálního života

Místní akční skupina Lašsko vyhlásila dotační program Mikrogranty. Cílem je podpora tradic a regionálního života. Žadateli mohou být i fyzické a právnické osoby z Nového Jičína.

Projekt Mikrogranty, tedy možnost získání menších finančních dotací na podporu zlepšování kvality života a životního prostředí, vyhlašuje Místní akční skupina Lašsko. Celkově je na něj vyhrazeno 20 tisíc korun. Na jednu akci lze získat maximálně 4 tisíce.

“Což není nějaká závratná částka, ale zase je to vynahrazeno tím, že ta žádost je poměrně jednoduchá, je to v podstatě třístránkový formulář. Takže ta žádost se dá zvládnout za nějakých dvacet minut. Spíš je důležitý ten nápad, který ten daný člověk má a může to být takové povzbuzení pro to, aby ten projekt realizoval, přestože na něj nemá nějaké základní finance,” uvedl Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.

Žadatelem může být například obec, církev, občan, nezisková organizace nebo osoba samostatně výdělečně činná. Skupina Lašsko podporuje projekty, které přispívají k propagaci místních produktů a zdravého životního stylu, na organizaci kulturních a sportovních akcí.

“Navíc ještě mohu dodat, že to může být propagace obnovy tradic a řemesel, propagace přírodního nebi kulturního bohatství. Může tam být také ochrana přírody, výchova a vzdělávání a například snižování emisí,” doplnil místostarosta.   

“Lidé, kteří chtějí získat příspěvek v maximální výši 4 tisíce korun, musí podat žádost na Místní akční skupinu Lašsko do 31. března,” sdělila Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

Další informace včetně formuláře žádosti jsou k dispozici na webových stránkách MAS Lašsko. Plánovaný záměr musí žadatel realizovat do 31. prosince 2019.

V loňském roce byla například podpořena Noc kostelů v Hodslavicích, kterou pořádala evangelická církev, festival deskových her v Příboře nebo projekt z oblasti životního prostředí v Tiché.

“Místní akční skupina Lašsko sdružuje obce víceméně okresu Nový Jičín a v podstatě se dá říci, že zprostředkovává dotace s o něco výhodnějšími podmínkami než jsou ty celostátní dotace. A navíc, tím, že je Nový Jičín, členem MAS, tak si může částečně ovlivnit to, na co se ty dotace poskytují a jaké jsou tam podmínky,” uzavřel Ondřej Syrovátka.

Území MAS Lašsko tedy zahrnuje 16 obcí a měst. Žije v nich více než 86 tisíc obyvatel.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy