Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejlepší strojní mechanici z kraje soutěžili v Novém Jičíně

Regionální kolo soutěže KOVO Junior hostila Střední škola technická a zemědělská v Novém Jičíně. K pracovním stolům se postavili nejšikovnější učni oboru strojní mechanik z Moravskoslezského kraje.

Profesní soutěž KOVO Junior je součástí celorepublikového projektu „České ručičky“, jehož cílem je popularizace učňovského školství. V krajském kole, které pořádala Střední škola technická a zemědělská v Novém Jičíně, se utkalo 11 učňů, vítězů jednotlivých školních kol,  oboru nástrojař, strojní mechanika a puškař.

“Během dnešního dne budou muset plnit tři soutěžní úkoly. Ten první je tady na dílně, kde vyrábějí soutěžní kus. Dále je připraven vědomostní test a měření,” informoval Luděk Kostelník, ředitel soutěže.

Úkolem úvodní praktické části, která trvala čtyři hodiny,  byla výroba kovové svěrky.

“Je to zaměřeno na základní rukodělné práce. To znamená práce s ručním nářadím, práce s pilkou, pilníkem a potom se dostanou ke stroji, to znamená k vrtačkám,” doplnil Jiří Březina, rozhodčí soutěže

“Teď najíždím na důlek a začínám vrtat,” popsal aktuální proces Aleš Petr, Střední škola technická, Opava. “Zatím se mi výroba svorky daří,” přidal se Prokop Huvar, SŠ technická a zemědělská Nový Jičín. “Odřezal jsem vnitřní část, teď si to zpiluju na daný rozměr,”  pokračoval Lukáš Priesečan, Střední odborná škola Město Albrechtice.

“Vítězové postupují do celostátního kola, takže ta motivace je, protože je to určitě dobré vysvědčení pro dalšího zaměstnavatele,” podotkl Bohumír Kusý, ředitel SŠ technická a zemědělská Nový Jičín.

Finále soutěže KOVO Junior se bude v dubnu konat v Opavě. Moravskoslezský kraj budou reprezentovat  Aleš Petr právě z opavské školy a novojičínský učeň Prokop Huvar.


Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail