Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Aktuálně z Nového Jičína

Na své třetí schůzi se sejdou zastupitelé města. Zasedání se uskuteční v pondělí 4. března od 15 hodin v aule radnice. Projednávat se bude například zpráva o bezpečnostní situaci ve městě za rok 2018, program regenerace městské památkové rezervace, plán investic do roku 2021, a také dohoda o ukončení smlouvy o dílo a vypořádání nároků ze stavby útulku pro psy v Bludovicích.  

*

Město připravuje parcely pro výstavbu rodinných domů. Jedná se o lokalitu Za školou v místní části Žilina. Vzniknout by zde mělo 23 stavebních pozemků o rozloze do dvou tisíc metrů čtverečních.

*

V rámci března - měsíce čtenářů umožní knihovna v termínu od 1. do 8. zdarma registraci pro nové čtenáře na jeden rok. Dlužníci poplatků za upomínky mohou zase využít čtenářské amnestie. V týdnu od 11. do 15. března bude také probíhat burza knih vyřazených z knihovnického fondu.

*

Nová výstava na Staré poště bude věnována novojičínské výtvarnici Veronice Kolaříkové. Prezentaci jejích akvarelů otevře slavnostní vernisáž, a to ve čtvrtek 7. března  v pět hodin odpoledne.

*

A výstavní činnosti se věnuje také městská knihovna. Od 1. března zde mohou návštěvníci shlédnout plastické energetické obrazy autorky Miriam Kocurkové Rochové.  Výstava má název Barevná energie.

*

V modlitebně evangelické církve v Janáčkových sadech proběhne další z večerů České křesťanské akademie. Tentokrát je na programu koncert pěveckého souboru "Keep Smiling Gospel". Koná se v neděli 10. března v 17 hodin.

Nahlásit chybu