Prioritou strážníků v Novém Jičíně je parkování a bezdomovci

V průměru 13 krát denně reaguje Městská policie v Novém Jičíně na oznámení občanů. Stížnosti se nejčastěji týkají nevhodného parkování, rušení nočního klidu a bezdomovců polehávajících na veřejných místech.

Reklama

Na novojičínské strážníky se v průběhu roku 2018 obrátili občané s žádostí o pomoc nebo s oznámením události ve více než 4 600 případech, což je v průměru 13 krát za den. Toto číslo je zhruba stejné, jako v posledních čtyřech letech.  

“Prioritou pro následující období bude práce s bezdomovci. Strážníci, sociální služby i ostatní zúčastnění na této problematice budeme dále pracovat na tom, aby tito lidé nebyli tak obtěžující pro ostatní spoluobčany,” uvedl Jiří Klein, ředitel Městské policie Nový Jičín.

Co se týče dopravy, strážníci drží dlouhodobý trend v nerozdávání botiček. Tato zařízení namontovali v loňském roce na 24 aut.

“Víceméně to bylo v mnoha případech na recidivisty, kteří nechodí na oznámení, popřípadě to byli cizinci,” upozornil ředitel novojičínských strážníků.

Tolerovat ovšem strážníci nebudou špatné parkování v blízkosti křižovatek a přechodů pro chodce. A výrazné aktivity dále směřují do oblasti prevence ve školách i mezi seniory.

“V letošním roce připravujeme opět kurzy sebeobrany. Tentokrát to bude kurz sebeobrany pro  žáky základních škol,” Ilona Majorošová, tisková mluvčí Městské policie Nový Jičín.

Jako každý rok vyrazí lektoři sebeobrany z řad městské policie také mezi studenty zdravotnického oboru zdejší Mendelovy střední školy, kteří právě mohou být ve své budoucí profesi terčem napadení.
TATRA METALURGIE a.s.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 24 500 Kč

Detail

SCHROM FARMS spol. s r.o.
Nový Jičín
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Jan Olšovský
Nový Jičín
od 30 000 Kč do 37 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu