Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Měsíc březen provází burza knih a autorské čtení

V rámci března - měsíce čtenářů - připravila knihovna několik doprovodných akcí. Mezi ty nejatraktivnější patří burza vyřazených knih nebo autorské čtení regionální spisovatelky.

Zdarma registrace pro nové čtenáře, amnestie dlužníků poplatků za upomínky nebo výstava obrazů Barevná energie Miriam Kocurkové Rochové - to je výčet některých akcí, které v rámci měsíce čtenářů začaly v knihovně v prvním březnovém týdnu.

“Dále jsme připravili burzu knih, která měla loni velký ohlas u čtenářů. nabízíme knihy, které jsou už vyřazeny z fondu knihovny,” uvedla  Renáta Domoráková, vedoucí Městské knihovny v Novém Jičíně.

Druhou šanci tak dostávají knihy, které si nikdo nevypůjčil i pět a více let. Lidé si tak za symbolickou cenu mohou odnést beletrii, naučnou literaturu i životopisy slavných.  

“Něco jsme tu našla na léto na čtení, až skončí škola,” ukázala na knihy v ruce jedna z návštěvnic burzy. “Tři nějaké drobnosti jsem tu našel,” přidal se další čtenář.

“Vyřazeno bylo přibližně tisíc svazků.V pondělí, v první den burzy, se prodalo 250 svazků,” dodala vedoucí knihovny.  

Za získané peníze nakoupí knihovna nové publikace, které zase vypustí do půjčovacího koloběhu. Program v rámci měsíce čtenářů nabízí dále besedy, lekce tréninku paměti a uzavře jej v sobotu 30. března autorské čtení nové knihy spisovatelky Jany Brůžková s názvem Skřítkové.

“Autorka pochází z Hostašovic. Její životní příběh je zajímavý v tom, jakou životní zkouškou si musela projít a co vlastně všechno vedlo k tomu, aby vznikla ta knížka Skřítkové.  Pro Janu Brůžkovou to byla jakási psychohygiena, kdy se potřebovala vypsat ze závažné nemoci, se kterou bojovala v ostravské nemocnici,” prozradila pozadí knihy Radmila Grofová, knihovnice dětského oddělení.

Akce tak bude mít charitativní podtext. Část z výtěžku a z prodeje knihy bude věnována onkologickému centru v Ostravě.  

Za zmínku stojí určitě i to, že autorkou půvabných ilustrací v knize je novojičínská rodačka Gabriela Marková.  

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy