Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oprava “kruháčů” v Novém Jičíně začíná

Už v pondělí 18. března začne oprava všech pěti okružních křižovatek na hlavním tahu Novým Jičínem. Motoristé i chodci se musí přizpůsobit uzavírkám a změně dopravního režimu.

Stavební práce na hlavním frekventovaném tahu Novým Jičínem směrem z Opavy na Valašské Meziříčí zahájí Ředitelství silnic a dálnic v pondělí. Rekonstrukce pěti kruhových objezdů, rozdělená na dvě etapy, silnici na měsíc zcela uzavře. Omezení se dotknou řidičů, chodců i hromadné dopravy.

“Já jsme zdejší, takže vím, kde to budu moci objet, takže mi to opravdu vadit nebude,” reagoval jeden z řidičů. “Ještě jsem se na nic nedíval,” pousmál se další motorista. “Nový Jičín znám, takže si nějakou cestu vždycky najdu,” pokrčil rameny vedle parkující muž.

“Samozřejmě bude to nepříjemný zásah do života města. Na druhou stranu je to, v uvozovkách, pouze měsíc a jsou města a obce, která  volají potom, aby jim opravili silnici a nedočkají se,” uvedl Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.

Městem se bude dát projet po vyznačených objízdných trasách, které už jsou zveřejněny na webu. Stavební práce si vyžádají dočasné zrušení některých parkovacích míst, v některých ulicích se změní přednosti v jízdě, a také nebudou fungovat dotčené zastávky městské hromadné dopravy.  Do města budou mít zakázaný vjezd vozidla o hmotnosti nad 12 tun.

“Městská policie je připravena do těch ulic vyrazit. Určitě budeme v terénu a budeme řidičům radit, usměrňovat provoz, zejména na začátku celé té akce než si občané zvyknou,” sdělil Jiří Klein, ředitel Městské policie Nový Jičín. 

Jako první se uzavřou okružní křižovatky číslo 3, 4 a 5, počítáno směrem od Šenova u Nového Jičína.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy