Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Písničkář z Nového Jičína překonal ztrátu sluchu a vydal CD

Novojičínskému písničkáři se splnil sen a natočil své první CD. Na tom by nebylo nic neobvyklého, kdyby Miky Zábranský nebyl od mládí téměř hluchý. Místo toho, aby se stáhl do ústraní, začal skládat muziku.

Martin Miki Zábranský je rodákem z Nového Jičína. Hraní na kytaru a vůbec muzice se věnuje od dětství. Ve svých sedmnácti letech kvůli nemoci ohluchl na jedno ucho, na druhém má jen zbytkový sluch, přesto svou touhu po muzice nezahodil.  

“V sedmnácti letech mě postihla operace ucha, kdy se to nepovedlo a je to pryč. Já jsem v té chvíli opravdu stál v kopci u restaurace Salaše a čekal  jsem až pojede vlak. On ten vlak naštěstí dlouho nejel a proto jsem tady už padesát let,” svěřil se Martin Miki Zábranský, písničkář.

Začal skládat vlastní písničky a před pár dny pokřtil v novojičínském klubu Galerko CD “Hlídá mne Anděl můj ”. Vznikalo tři roky, během kterých objížděl různá místa v České republice  s pořadem Open mic. Ten dává šanci právě začínajícím muzikantům zahrát si před publikem. Partnerem tohoto projektu se stalo i novojičínské Městské kulturní středisko.

”Co se týká vydání CD Mikiho Zábranského, tím že  má nějaký handicap se kterým bojuje, se kterým se snaží dávat lidem nějakou energii, tak samozřejmě i my se snažíme pomoci jemu. Byli jsme rádi, když nás oslovil s tím, že křest toho CD chce udělat právě tady,” reagoval Jiří Macíček, MěKS Nový Jičín, spolupořadatel Open mic.

Martin Zábranský se ale nesnaží pomoci jen dalším muzikantům Svůj druhý projekt “Toulavá kytara” zaměřil na malé děti a navštívil s ním už asi 150 mateřských škol v Moravskoslezském kraji. Příznivci folkové muziky se mohou Mikiho poslechnout na Festival Malá Ostrava v klubu Parník 12. dubna.

Nahlásit chybu


K tématu
Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail