Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ořez vrb probíhá v Novém Jičíně kvůli bezpečnosti

Zásahy do městské zeleně v Novém Jičíně probíhají letos v některých místech poměrně razantním způsobem. Účelem je podle odborných pracovníků omlazení stromů, a také zajištění bezpečnosti.

Vrby v sídlištní zástavbě v okolí novojičínské ulice Dlouhá rostou v blízkosti dětských hřišť. Patří mezi křehké dřeviny, kterým se častěji lámou větve. Pracovníci technických služeb teď kvůli bezpečnosti většinu z nich ořezali a zůstaly z nich zdánlivě holá torza.

“Tady je od polí silný vítr a když se na tyto vrby podíváte, mají i polámané větve a my  tyto stromy musíme dostat pod kontrolu,” uvedl Pavel Zápalka, Technické služby města Nového Jičína.  

Výhodou vrby ale je, že dokáže i po radikálním zásahu rychle znovu obrůst novými výhonky, omladí se a získají lepší pružnost.

“Vrba patří mezi časně rašící dřeviny, takže toto je nejvhodnější doba ořezu. Víceméně za dva měsíce uvidíme, že budou všechny zalistěné,” potvrdila Olga Kubálková, Odbor životního prostředí MěÚ Nový Jičín.

Důkazem je jen o pár metrů dále pohled na vrby, které už mají tuto důkladnou údržbu za sebou.

“Před rokem jsem vlastně udělali rekonstrukci stromů u tohoto hřiště a takhle to potom zákroku vypadá. Myslím si, že je to mnohem bezpečnější,” okomentoval strom Pavel Zápalka.

Pracovníci městské zeleně vrby ořezávají ve více lokalitách města, tam, kde zasahují nad areál školy nebo nad parkoviště. Z důvodu teplého počasí už ale na mnoha stromech začínají růst listy a až na havarijní stavy se proto práce zastaví a pokračovat budou v další době vegetačního klidu na přelomu roku.  

Nahlásit chybu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail