Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidiči v Novém Jičíně musí počítat s kolonami a zdržením

Řidiči si v Novém Jičíně zvykají na dopravní omezení, objížďky a změny přednosti. Tyto komplikace souvisí se započatou opravou kruhových objezdů na hlavním tahu městem, o které jsme již dopředu informovali.

Křižovatka silnic Suvorovova a Svatopluka Čecha je součástí objízdné trasy, která se vyhýbá rekonstruovanému úseku silnice s kruhovými objezdy. Kvůli plynulosti dopravy tu dočasně platí změna přednosti v jízdě. Ne všichni řidiči to postřehli.

“Policisté prověřují dopravní nehodu, při které řidička pravděpodobně řidička  nerespektovala na křižovatce ulic Suvorovova a Svatopluka Čecha změnu dopravního značení,” informovala Darina Knižátková, OTP PČR Nový Jičín.

Během dopravní špičky zde proto na plynulost provozu dohlíží policisté a přibyly i další tabule upozorňující na aktuální změny.

Do původního režimu se situace na této křižovatce vrátí 1. dubna. To skončí první etapa rekonstrukce kruhových objezdů. Nicméně s počátkem druhé etapy musí řidiči počítat s podobnou situací, se změnou přednosti v jízdě, na jiném místě v Novém Jičíně, a to na křížení ulic Palackého a Tyršova.   

“Opravdu sledovat provoz, sledovat značky, opravdu se to bude dynamicky měnit podle postupu prací na té silnici,” upozornil Jiří Klein, ředitel Městské policie Nový Jičín.

“Řidiči by také měli počítat se zdržením, jelikož se místy mohou tvořit kolony, a to především v době dopravní špičky,” dodala tisková mluvčí Policie ČR.

Druhá fáze rekonstrukce zbývajících dvou kruhových křižovatek a povrchu silnice mezi nimi by pak měla bezprostředně navazovat a skončit 18. dubna.

Do té doby se bude kolem stavebního úseku pohybovat také maximum strážníků městské policie, kteří aktuální postřehy k vývoji dopravy zveřejňují na svém facebooku, a zaměřují se také na bezpečnost chodců.

Aktualizované informace publikuje na svém webu a sociálních sítích také město Nový Jičín. Například, že po dohodě se zhotovitelem stavby budou občanům i v době uzavírky na ulicích Přemyslovců, Sokolovská a Zborovská dle průběhu stavebních prací zpřístupněny přechody pro chodce. V době, kdy se v daném místě nebude pracovat, budou značky „přechod pro chodce uzavřen“ složeny k zemi a přechod bude průchozí.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail