Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Uzavřenou silnici v Novém Jičíně někteří řidiči ignorují

V Novém Jičíně pokračují opravy kruhových křižovatek a s nimi související dopravní omezení. Strážníci ale průběžně řeší neukázněné řidiče, kteří zákazy a změny provozu nerespektují. Chodci zatím větší komplikace nepociťují.

Rekonstrukce kruhových křižovatek zastavila provoz v centru Nového Jičína, na hlavní silnici vedoucí z Opavy do Valašského Meziříčí. Přes veškerá dopravní značení a varování se ale některým řidičům daří dostat až na vyfrézovanou komunikaci.

“Smažíme se nejdříve působit preventivně, ale bohužel nám vjíždějí řidiči dokonce těžkých nákladních automobilů na opravovanou vozovku. Strážníci samozřejmě tato auta řeší, ale nejenom je pokutují, ale také je z Nového Jičína bezpečně vyvedeme, aby neohrožovala ostatní účastníky silničního provozu,” uvedl Jiří Klein, ředitel Městské policie Nový Jičín.  

Poměrně klidná je teď situace z pohledu chodců. Vyřešit se podařilo komplikace, které nastaly s uzavřením všech přechodů pro chodce na opravovaném úseku silnice. Lidé tu zpočátku neměli možnost dostat se z jedné strany města na druhou.

“Na místě jsem se stavby vedoucím domluvili, že  u přechodů, kde se nebude pracovat, se ty přechody otevřou a strážníci tam provoz řídili,” informoval ředitel novojičínských strážníků.

“Poprvé tu přecházím, ale chtěla jsem jít až tam dále, ale musela jsem jít tady,”  reagovala jedna z návštěvnic města. “Je mi to jedno, kudy chodím, já projdu všude,” pousmál se starší muž. “Přecházím plynule, nemám s tím problém.  Opravit se to musí, tak musíme vydržet,” pokrčila rameny mladá žena.

Oprava kruhových křižovatek je rozdělena na dvě etapy. Ta první skončí 31. března. Už na apríla, 1. dubna, si budou muset řidiči a chodci zvykat se zahájením druhé části rekonstrukce na nová omezení.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy