Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oprava “kruháčů” je v polovině, mění se objížďky

Začíná druhá etapa opravy kruhových křižovatek a s ní související nová dopravní omezení. Strážníci průběžně řeší neukázněné řidiče, kteří změny provozu nerespektují. Chodci se pohybují městem bez větších komplikací.

Rekonstrukce kruhových křižovatek zastavila provoz v centru města na hlavní silnici vedoucí z Opavy do Valašského Meziříčí. Přes veškerá dopravní značení a varování se ale některým řidičům daří dostat až na vyfrézovanou komunikaci.

“Snažíme se nejdříve působit preventivně, ale bohužel nám vjíždějí řidiči dokonce těžkých nákladních automobilů na opravovanou vozovku. Strážníci samozřejmě tato auta řeší, ale nejenom je pokutují, ale také je z Nového Jičína bezpečně vyvedeme, aby neohrožovala ostatní účastníky silničního provozu,” uvedl Jiří Klein, ředitel Městské policie Nový Jičín.  

Problémy s houstnoucím provozem řešili strážníci na ulici Boženy Benešové a také komplikace, které nastaly se zrušením přechodů pro chodce na hlavním tahu.

“Na místě jsem se stavby vedoucím domluvili, že  u přechodů, kde se nebude pracovat, se ty přechody otevřou a strážníci tam provoz řídili,” informoval ředitel novojičínských strážníků.

“Poprvé tu přecházím, ale chtěla jsem jít až tam dále, ale musela jsem jít tady,”  reagovala jedna z návštěvnic města. “Je mi to jedno, kudy chodím, já projdu všude,” pousmál se starší muž. “Přecházím plynule, nemám s tím problém.  Opravit se to musí, tak musíme vydržet,” pokrčila rameny mladá žena.

Opravu  kruhových křižovatek provádí Ředitelství silnic a dálnic. Rozdělena je na dvě etapy. První skončila 31. března. Od 1. dubna se uzavřely kruhové objezdy 1 a 2 směrem od Šenova a řidiči si musí zvykat na nová omezení. V jednom místě musí motoristé počítat se změnou přednosti, a to na křižovatce ulic Palackého a Tyršova.

“Kde ta hlavní cesta bude vedena právě z ulice Tyršova směrem na ulici Palackého směrem na Šenov. Čili auto, které pojede od gymnázia, potažmo z Loučky, bude muset dát přednost,”  zdůraznil Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.

Co se týče městské hromadné dopravy, autobusy nyní nemohou na ulici Suvorovova obsluhovat zastávku Autopal. Funkční ale o kousek výše zůstává zastávka u správy a údržby silnic.

Připomínáme, že mapky  s objízdnými trasami a s dalšími informace jsou na webu města.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy