Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín hledá nového ředitele městské policie

Po téměř pěti letech končí v Novém Jičíně ředitel městské policie Jiří Klein. Radnice teď hledá nového vedoucího zdejších strážníků a vyhlásila výběrové řízení.

Ředitelem novojičínské městské policie byl Jiří Klein bez jednoho měsíce pět let. V podzimních komunálních volbách byl zvolen i zastupitelem za sociální demokracii. Pracovní poměr s novojičínskou radnicí ukončil na vlastní žádost dohodou k 31. březnu.

“Hlavně, co se mu podařilo, tak změnil tvář městské policie a náhled široké veřejnosti na tuto složku a není vnímána pouze jako represivní,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

“Za těch pět let asi nejvíce si cením toho, že umíme více naslouchat, že nejsme jenom ti, kteří vyhledávají přestupky, ale naopak se snažíme lidem pomáhat,” reagoval Jiří Klein, končící ředitel Městské policie Nový Jičín.

Jiří Klein v Novém Jičína nastavil nové způsoby osobní komunikace s občany a kontakty prostřednictvím sociálních sítí. Facebook městské police tu má 10 tisíc fanoušků. Od 1. dubna se stane ředitelem Městské policii v Opavě.

“Takové to své know how si tedy odnáším do Opavy. Věřím tomu, že podobnými způsoby, jakými jsme to udělali v Novém Jičíně, se to bude zlepšovat i v Opavě,”  podotkl odcházející ředitel novojičínských strážníků.

Nový Jičín už vyhlásil na obsazení uvolněné řídící pozice výběrové řízení.

“Předpokládaný nástup nového pana ředitele nebo ředitelky bude k 1.6.2019,” doplnil novojičínský starosta.  

Uzávěrka přihlášek je 25. dubna. Vedením strážníků byl dočasně pověřen zástupce ředitele Pavel Němec.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail