Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cyklostezka Koleje je v soutěži “Náš evropský projekt”

Město přihlásilo Cyklostezku Koleje do celostátní soutěže Náš evropský projekt. Cílem této aktivity je propagovat úspěšně realizované nápady, které byly financovány z prostředků Evropské unie.

Soutěž  Náš evropský projekt vyhlásilo Zastoupení Evropské komise v České republice. Novojičínská radnice se do ní rozhodla přihlásit Cyklostezku Koleje vedoucí do Hostašovic.

“Cílem této soutěže je propagovat úspěšně realizované projekty tak, aby se staly i pro druhé obce dobrým vzorem a dobrou praxí. Obec mohla přihlásit jeden projekt, který byl realizován na jejím území a který musel být financován z fondů Evropské unie,” uvedla Lenka Ondřejová, odd. rozvoje a strategického plánování MěÚ NJ.

O nejzajímavějším záměru České republiky rozhoduje veřejnost hlasováním na sociálních sítích.

“Tedy i občané Nového Jičína mohou hlasovat pro náš záměr prostřednictvím lajků, a to na Facebooku Zastoupení Evropské komise České republiky  až do 2. května. My bychom pak

výsledek měli znát někdy kolem 10. května,” upřesnila Lenka Ondřejová.  

Tři nejúspěšnější města a obce obdrží finanční příspěvek na uspořádání slavnosti pro své občany, a to 75, 50 nebo 25 tisíc. Na zástupce těchto měst a obcí rovněž čeká několikadenní cesta do Bruselu. Vítězné projekty budou propagovány na webových stránkách a facebooku ministerstva pro místní rozvoj, Svazu města a obcí a dalších partnerů akce.

Trasa vznikla v roce 2014 na místě bývalé železniční dráhy, kterou v roce 2009 zničila blesková povodeň. Je dlouhá téměř 10 kilometrů a v některých rozšířených úsecích ji kromě cyklistů a in-line bruslařů mohou využívat i chodci. V současné době existují plány na její další rozvoj.

“Vybudování nové větve směrem na Čerťák, přes bývalý železniční most. Je to i jedna z priorit, která vzešla z loňského Veřejného fóra. Tam stále řešíme výkup pozemků od ministerstva obrany, ale je předpoklad, že letos by se to mělo dotáhnout. Je na to vyhrazeno 1,6 milionů korun. Tím pádem by mohla být zpracována projektová dokumentace a  řekněme do dvou let by ta stavba mohla stát,” informoval Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.

Pro cyklisty by tak vznikl nový okruh - z bývalého hostašovského nádraží, přes Čerťák zpět do Nového Jičína. Dalším plánem  v souvislosti s cyklostezkou je její částečné rozšíření. K tomu by mohlo dojít nejpozději v příštím roce.

“Tak, aby tam jednak bylo více prostoru pro cyklisty, ale hlavně, aby v Bludovicích mohla být přístupna i chodcům, což její současní šířka neumožňuje,”  podotkl místostarosta.

Šířka trasy je na většině její délky 2 a půl metru. Součástí této trasy je také pět krytých odpočívadel se stoly, lavičkami a stojany na kola. V každé obci je informační tabule s mapou, která upozorňuje na turistické atraktivity dané lokality.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail