Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Profesionální hasiči v Novém Jičíně oslavili 50 let

Půl století existence profesionální jednotky oslavili hasiči v Novém Jičíně. Pro veřejnost uspořádali na náměstí přehlídku všech činností, kterými lidem pomáhají.

Vyproštění zraněného člověka z havarovaného automobilu - to je jeden z poměrně častých zákroků hasičů. Na náměstí v Novém Jičíně šlo ale tentokrát o komentovanou ukázku v rámci oslav 50. výročí založení zdejší profesionální jednotky.  

“Potom máme připravenou dynamickou ukázku záchrana osoby pomocí lezecké techniky, a také ukázku požárního zásahu na radnici,” uvedl Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín.

“Jsme rádi, že tady jednotku hasičského záchranného sboru máme, ta spolupráce města  a hasičů je bezproblémová,” reagoval Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

Doprovodný program hasiči zacílili i na děti, zejména pak v oblasti prevence.  “Skládal jsem pucle s obrázkem hasičů,” ukázal obrázek malý chlapec. “Vyzkoušela jsem si,co je v domě nebezpečné,” přidala se desetiletá školačka.

Lidé si mohli prohlédnout veškerou techniku hasičů, i těch dobrovolných, kteří přivezli také historická vozidla. Součástí byla výstava fotografií připomínajících historii novojičínské profesionální jednotky.

“V roce 1969 tady začali nejprve sloužit dva placení hasiči, v tuto chvíli slouží na stanici nepřetržitě 38 profesionálních hasičů,” sdělil Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje.

Ti by měli po roce 2020 změnit adresu. Ve městě se připravuje výstavba nové centrální hasičské stanice, umístěna bude na okraji města blíže k výjezdu na hlavní silnici I/48.  

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy