Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kriminalisté na Novojičínsku dopadli výrobce pervitinu

Po několikaměsíčním úsilí se kriminalistům na Novojičínsku podařilo dopadnout skupinu výrobců a dealerů pervitinu. V této souvislosti bylo obviněno pět osob, čtyři muži a jedna žena.

Pervitin vyráběli tři muži na několika místech v Novém Jičíně a v okolních obcích.. Potřebné chemikálie a léky si obstarávali v České republice i v zahraničí.

“Dva muže ve věku devětatřicet a pětačtyřicet let se policistům podařilo zadržet přímo při výrobě pervitinu. Na místě byly zajištěny věci sloužící k výrobě této nelegální návykové látky včetně podomácku sestavené laboratoře tzv. varny,” uvedl Petr Směták, OTP PČR Nový Jičín.

Poslední z trojice mužů pak skončil v poutech ještě v týž den, zatčen byl v dalším místě, které organizované trojici sloužilo pro nelegální činnost.

“Muži měli společně vyrábět a prodávat pervitin od roku 2018. Dva z nich jsou za tuto trestnou činnost nyní stíhání vazebně a jeden na svobodě. Všichni tři obvinění již mají za sebou bohatou trestní minulost. Dva z nich mají v trestním rejstříku 11 záznamů a třetí byl v minulosti pravomocně odsouzen dokonce již v sedmnácti případech,” informoval dále policejní mluvčí.

Policistům se dále podařilo zjistit, že jeden z obviněných mužů vyráběl pervitin již dříve, a to se svou tehdejší přítelkyní v jednom z novojičínských bytů. Pár se následně rozešel a ve výrobě drogy pokračoval každý zvlášť. I tato osmatřicetiletá žena už je ve vazbě.

“Pátým obviněným ve spojitosti s pervitinem byl čtyřiatřicetiletý muž z Kopřivnice, který měl od výše uvedených výrobců metamfetamin odebírat a dále prodávat,” uzavřel Petr Směták.

Dealer měl od počátku roku 2018 do letošního dubna prodat 60 gramů pervitinu za 150 tisíc korun. Všem obviněným hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail