Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín řeší s obcemi peníze na sociální služby

Nový Jičín se snaží ve svém obvodu obce s rozšířenou působností nastavit spolupráci v oblasti financování sociálních služeb. O společném postupu jedná s představiteli dotčených samospráv už dva roky.

Proč je důležité financovat sociální služby společně - to se snaží představitelům 16 obcí, pro které je Nový Jičín úřadem s rozšířenou působností, vysvětlit vedoucí sociálního odboru městského úřadu už dva roky. Teď by se jednání měla chýlit ke konci.   

“My tu máme síť sociálních služeb, kterou máme definovanou v komunitním plánu, ale ty sociální služby jsou využívány i občany ve správním obvodu a je potřeba to financování systémově a smysluplně uchopit,” uvedla Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín.

Nový Jičín na podporu sociálních služeb vyčlenil pro letošní rok 6 milionů korun. za pomoci analýz  se snaží definovat výši částky, kterou by měly přispět okolní obce, jejichž obyvatelé tyto služby využívají.

“My to vnímáme absolutně pozitivně, nám to vlastně ulehčí práci,” sdělil Miroslav Klimpar (bez pol. příslušnosti za KDU-ČSL), místostarosta Starého Jičína.

“Já osobně jsem pro, abychom se podíleli na financování sociálních služeb, protože je potřeba se postarat o ty občany, kteří tyto služby potřebují,” přidal se Zdeněk Kelnar (SNK pro rozvoj obce), starosta Hostašovic.

“Povinností zadavatelské role je například hradit třicet procent oprávněné ztráty, ale jsou zde obce, které nemají žádnou zadavatelskou roli a přesto jejich občané využívají sociální služby,” reagoval Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MSK.

V Moravskoslezském kraji je 199 poskytovatelů sociálních služeb, kteří nabízí více než 600 různých druhů pomoci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy



IBEX Security s.r.o. - Životice u Nového Jičína
Životice u Nového Jičína
od 20 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - Bílovec
Bílovec
od 8 500 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

ESSAT CZ, s.r.o. pracovište Studénka
Studénka
od 17 900 do 20 000 Kč/měsíc

Detail