Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

FunTime si šampionát v Americe užili, splnili si svůj sen po 10 letech dřiny

FunTime je historicky první český tým, který se zúčastnil světového klání v cheerleadingu ve Spojených státech. V celkovém hodnocení skončil zhruba v polovině, nicméně jeho členové získali zážitky na celý život.

Cheerleadingový klub FunTime existuje v Novém Jičíně 10 letech. Také díky zkušenostem jeho trenérky, Petry Žákové, která několik let pobývala ve Spojených státech, se tým nominoval na světový šampionát. Konal se na Floridě. 

Sestavu dlouhou dvě a půl minuty trénovali půl roku. Těsně před odjezdem je ale potkaly komplikace a na světový šampionát odjel tým v podstatě v téměř nesoutěžním počtu pouhých devíti lidí. 

“Na to, co všechno se nám nepovedlo před soutěží, na to, že nám odpadli lidi na poslední chvíli, na to, že jsme byli odsouzeni k nezdaru už tím, že jsme měli nesplněný minimální počet lidí, takže jsme dostali sankci za to, že nás nebyl 16, a na to, že jsme reprezentovali Českou republiku úplně poprvé, jsme skončili 21 z téměř padesáti týmů a to je nádhera,” okomentovala výsledek   Petra Žáková, trenérka FunTime Athletics Nový Jičín. 

“Zážitků bylo strašně moc, asi i díky trenérce jsme toho zažili tak hodně, máme zážitky, se kterými jsme ani nepočítali. Co se týče samotné soutěže, byla úžasní, viděli jsme všechny ty týmy, o kterých jen sníme.  A myslím, že nám se také celkem dařilo,” uvedla Zuzana Šustková, FunTime Athletics Nový Jičín. 

“Soutěž se mi opravdu velice líbila. sestavu jsme zajeli tak, jak jsme nejlépe mohli, opravdu jsme na to tvrdě trénovali,” dodal Marek Stuchlý, FunTime Athletics Nový Jičín. 

Hned po návratu z mistrovství světa se novojičínský tým zapojil do mistrovství republiky, kde senioři vybojovali 3. místo. Pak následovala soutěž v Itálii. 

“Kde se sjela půlka Evropy, protože soutěž byla zařazena do evropské ligy, a od tama jsme si dovezli tři krásné poháry. Děti, junioři i senioři se umístili shodně na třetím místě, takže to letos považujeme určitě za velký úspěch,” doplnila Petra Žáková. 

Členové FunTime trénují v tělocvičně Základní školy Komenského 68,  kromě úterka každý pracovní den od půl čtvrté odpoledne. 

“Máme od tří let gymnastickou přípravku, vrchní věková hranic enení,” pousmála se trnérka. “Já už tady chodím deset let a zatím jsem nenašla lepší sport, než je cheerleading,” reagovala Zuzana Šustková. “Baví mě, že dělám to, co ostatní normálně nedělají. Líbí se mi kolektiv, že musíme jet společně,” uzavřel se Marek Stuchlý. 

    Nahlásit chybu

    Nejčtenější zprávy