Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínský internetový bazárek se plní inzeráty, město chce nabízet i své nemovitosti

Radnice před časem zřídila vlastní inzertní portál, od kterého si slibuje snížení množství odpadu. Bezplatně jej mohou využívat občané. Určen je pro prodej použitého zboží, nesmí sloužit ke komerčním účelům.

Obyvatelům Nového Jičína a okolí nabídla radnice novou službu - své nepotřebné použití věci nemusí házet do popelnic, ale mohou je dále nabídnout prostřednictvím nového inzertního  portálu. 

“Hlavním impulsem byla situace okolo ukončení skládkování k roku 2024, takže jsme se snažili touto cestou hledat způsoby, jak uvedený problém nějakým způsobem pořešit,” uvedla Marta Kiššová, Odbor životního prostředí, MěÚ Nový Jičín. 

Veřejnost může na tomto webovém portálu prodávat nebo darovat použité oděvy, hračky, kočárky, elektroniku, zahradní techniku a další. 

“Odkaz na bazárek najdeme na webových stránkách města., a to na jejich levé části,”  podotkl Zdeněk Petroš, vedoucí Odboru organizačního, MěÚ Nový Jičín. 

Podle obchodních podmínek, schválených radou města, může být každý inzerát zobrazován po dobu šesti měsíců. 

“Chceme, aby zde inzerovali hlavně naši občané, a občané okolních obcí, s tím, že je výhodné, že z hlediska té vzdálenosti si zboží mohou předávat přímo a nemusí platit poštovné,” dodal Zdeněk Petroš. 

Pravidla pro registraci ale zakazují lidem prodej realit, alkoholu, tabákových výrobků, léků, a také nabízet sjednání úvěru, nesmí sloužit ke komerci a k  propagace politických stran. 

“Inzeráty, které jsou závadné, nebo inzeráty, které porušují smluvní podmínky, budeme mazat,” zdůraznil vedoucí organizačního odboru.  

Radnice dále připravuje směrnici,  podle které bude na bazárku nabízet také svůj neupotřebitelný majetek, třeba staré stoly za symbolickou cenu. Na rozdíl od občanů  bude moci město prostřednictvím portálu nabízet také prodej nebo pronájem svých nemovitostí a bytů. Bazárek také mohou využívat příspěvkové organizace města. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy