Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Festival pod kaštany lákal na Jahelku a folkové stálice

Novojičínské kulturní léto obsahuje pestrou směsici programů a potěšilo i příznivce folku. Dvoudenní Festival pod kaštany nabídl známé interprety i začínající písničkáře.

Kapela Zvláštní zóny zahájila v páteční podvečer 3. ročník Festivalu pod kaštany. Tomuto novojičínskému hudebnímu počinu daly název právě mohutné stromy v zahradě Nového Slunce, pod jejichž korunami se akce koná. Dvoudenní  program festivalu nabídl známá jména folkové hudební scény i výrazné nováčky. 

“My tady v Novém Jičíně chceme podpořit folkařinu, Nový jičín je spíše rockový, je spíše pro taneční muziku. Takže jsme zvolili čtyři základní hosty, kteří by přitáhli lidi, což je například Ivo Jahelka, AG Flek a legenda Taxmeni,” uvedl Martin Miki Zábranský, spoluorganizátor akce. 

“Hrajeme něžný beat. Vznikli jsme z folkové kapely, přerostli přes rockovou a tady jsme přinesli takovou směs,” podotkl Oldřich Mašek, Zvláštní zóny

“Já mám takový folk, ale je to spíš takový blondfolk. Je to lehká parodie na folk z holčičího úhlu pohledu. Já jsem nejdříve překládala cizojazyčné písničky do češtiny a pak jsem si řekla, proč je také nehrát. Tak jsem začala hrát a pak jsem se rozhodla, že začnu  psát i svoje,” pousmála se Eva “Blondýna” Suková.  

”Na svých webových stránkách máme o nás napsáno, že hrajeme irskou keltskou muziku s nádechem beskydských hor. U nás je taková sranda, že vždycky, když přijedeme na festival nebo hrajeme v klubu, tak nikdy nevíme, jestli bude více těch beskydských hor nebo té irské muziky. Ano dneska to ještě nevíme,” krčil rameny David Vysloužil & Acoustic Irish.  

Z dalších známých tváří nechyběl například písničkář Pavel Tabásek a z folkových stálic držitelé tří hudebních Cen Anděl kapela Žamboši. 

Původní myšlenka Festivalu pod kaštany vzešla z projektu Open Mic, ve kterém Nový Jičín prostřednictvím akcí v klubu Galerka figuruje již několik let. Proto dává i tento festival prostor také začínajícím umělcům. Po oba dny byla do programu zařazena Open Mic stage.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy