Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínští si vybírají, zda chtějí teplo i v noci

Městské kotelny v Novém Jičíně se dosud v nočních hodinách vypínají. Dodavatel tepla spolu s radnicí teď nechává na lidech, aby se rozhodli, zda chtějí režim změnit. Od podzimu by mohli mít teplou vodu k dispozici 24 hodin denně.

Teplo přestává z městských kotelen v Novém Jičíně proudit v noci od půl jedenácté do páté hodiny ráno. Tento režim mají nyní občané možnost změnit. Město v zimě zkušebně otestovalo nepřetržitý provoz kotelen ve čtyřech svých objektech. 

“Ukázalo se, že náklady na provoz tepelných zařízeních a tím pádem na teplo nejsou vyšší než ve standardním režimu tak, jak jsme zvyklí doposud,” uvedl Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

Město v loni začalo s výměnou dosluhujících plynových zdrojů za kondenzační kotle. Ty mají vyšší účinnost a nižší emise. Noční vypínání jejich výhody degraduje, snížený plynulý provoz je tak v podstatě úspornější. 

“Proto jsme se se společností Veolia, která provozuje tepelné hospodářství domluvili, že oslovíme občany, zda o toto mají zájem,” dodal místostarosta. 

“V dnešní době by mělo patřit ke standardu,a by naši zákazníci měli teplou vodu dvacet čtyři hodin denně,” reagoval Jiří Leták, náměstek distribuce a služeb, Veolia. 

Energetická společnost v těchto dnech rozešle svým zákazníkům dotazníky, prostřednictvím kterých svůj názor vyjádří. “Dotazníky se musí vyplnit a odevzdat nejpozději do 30. srpna. Pokud se občané rozhodnou pro změnu, tak ta nastane už s následující topnou sezonou,” dodala Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

Tiskopisy budou k dispozici v Návštěvnickém centru na Masarykově náměstí, kde je mohou lidé i odevzdávat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy