Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Aktuálně z Nového Jičína

Město získalo prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu dotaci ve výši 2 miliony korun ze Státního programu na podporu úspor energie. Finance jsou určeny na snížení energetické náročnosti veřejného osvětlení. Od června do října tak dochází k výměně téměř 450 stávajících starých svítidel za LED osvětlení. Celkové výdaje činí 5,4 milionu korun. 

*

Posledním červnem vypršel termín úhrady místního poplatku za komunální odpad. Jeho výše je 552 koruny za osobu a kalendářní rok. Ne všichni obyvatelé tuto povinnost splnili a město dlužníky vyzývá, aby poplatek co nejdříve uhradili. Mohou tak učinit složenkou, bankovním převodem, nebo přímo v pokladně městského úřadu platební kartou nebo v hotovosti.

*

Mladí lidé mezi 13 a 26 lety se mohou zapojit do 2. ročníku aktivity Mládež kraji. V rámci tohoto programu předložit své projekty, které zlepší a obohatí kulturní a společenský život ve městě. Celkem je na realizaci připraveno 100 tisíc korun, na jeden nápad může být vynaloženo maximálně 40 tisíc. Projekty je možné přihlásit nejpozději do 31. srpna, podrobné informace jsou na webu města.

*

V rámci Novojičínského kulturního léta vystoupí v pátek 16. srpna na Masarykově náměstí Olga Lounová. Ještě před ní dostane na pódiu prostor zpěvačka Ella. Začátek dvojkoncertu je v 8 hodin večer. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy