Novojičínská radnice reorganizovala své odbory. Slibuje si od toho větší efektivitu práce úřadu

Novojičínský městský úřad částečně změnil strukturu svých odborů. Některé velké agendy rozdělil na dvě části. To s sebou v posledních měsících přineslo také řadu výběrových řízení.

Radnice v Novém Jičíně vypsala v posledních měsících několik výběrových řízení na pozice vedoucích úředníků. Důvodem byla změna organizační struktury úřadu, ve které se velké agendy, odbor správních činností a odbor majetku a investic, rozštěpily na dvě části. 

“Vznikl nový odbor správy majetku, nový odbor rozvoje a investic a z odboru správních činností vznikl nový odbor správních agend a odbor přestupkových agend,” zvedl  Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

“V rámci reorganizace máme veškeré posty obsazeny. Hledáme pouze vedoucího na odbor investic a rozvoje,” informoval Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína. 

Uspořádání úřadu se změnilo od července. Lidé by teď měli také snadněji zjistí, na který odbor se s danou záležitostí obrátit.  

“Cílem organizační změny je nastavení nového systému a fungování úřadu a zefektivnění, kdy jsme vnímali, že ty agendy jsou poměrně rozsáhlé,” vysvětlil Václav Dobrozemský 

Posty v čele odborů obsadili i dosavadní vedoucí úředníci. V současné době město ještě hledá nadřízeného pro sektor bytový, jehož vedoucí vyhrál výběrové řízení na ředitele Technických služeb. Do personální rošády pak zasáhl také nový odbor kancelář vedení města a výpovědi tajemnice a.velitele strážníků. Také tyto pozice už mají vybrané nástupce.
Eduard Michna
Nový Jičín
od 13 350 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 87 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Nový Jičín
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků