Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hokejisté už trénují na ledové ploše, kromě domácích ji využili i hráči z Kazachstánu

Hokejisté zahájili přípravu na novou sezonu už koncem července. Ledovou plochu zdejšího stadionu využili k tréninkům ale také hráči z Kazachstánu. Nový Jičín si vybrali pro své letní soustředění.

Mezi prvními okusili připravenou ledovou plochu zimního stadionu hokejisté z Kazachstánu, z celku Arlan Kokšetau, který se čtyřikrát probojoval do finále kazašské nejvyšší soutěže, v předloňské sezóně získal ligový titul. Jeho soustředění v Novém Jičíně trvalo 14 dní. 

“Je to pro nás velká čest, že si nás vybrali, velmi si pochvalují místní prostředí. Pro nás je to další zkušenost, jak takový tým pracuje, je to i pro naše hráče a trenéry,” uvedl Milan Urban, manažer HK Nový Jičín. 

Novojičínské mužstvo, hrající druhou ligu, s Kazachstánci síly nezměřilo, nicméně na zdejším stadionu se odehrálo jedno z přípravných utkání zahraničních celků, Arlan Kokšetau tu nastoupil proti mistru Polska z Krakowa. 

Na svůj ledu už ale vyjeli i domácí hokejisté, pro děti byl v létě připraven tradiční Flashcamp, a konec července byl také začátkem přípravy hlavního A týmu, opět pod vedením trenérské dvojice Macháček - Gebauer. 

“Ten první týden máme nastaven tak, že je to více méně dobrovolné, aby se kluci zapracovali,  chtěli jsme to spíš pro ty mladší. Pozitivní bylo to, že se nám přihlásilo skoro 98 procent hráčů, takže nás bylo 21 na ledě, chyběli nám dva hráči, takže ty první dojmy jsou pozitivní,” sdělil Petr Macháček, trenér HK Nový Jičín. 

V loňkém roce tým výrazně omladil, a také letos tvoří jeho základ zdejší odchovanci doplnění o klíčové vnější posily. 

“I naše ambice budou vyšší. Podařilo se pár jmen, které jsme získali, ale je to všechno o té práce, hvězdy tým nedělají. Vše si musí hlavně sednout,” podotkl manažer klubu.  

“Našim cílem je postoupit do play off. Jsme trošičku zkušenější, byť jsme pořád stále hodně mladí, ale letos chceme udělat play off a podřídíme tomu celou sezonu,” přidal se hlavní trenér. 

Nový Jičín bude ve své skupině východ opět spojen se skupinou jih, před zahájením soutěže absolvuje mužstvo 11 přípravných utkání. 

“Čeká nás celek z Polska a mládež z Vítkovic, což si myslím, že budou zajímavé zápasy. Také jedeme na tři dny na turnaj do Trutnova,” dodal Petr Macháček. 

Na závěr dodáme zajímavost, že syn trenéra, šestnáctiletý odchovance Štěpán Macháček, který je českým reprezentantem do 18 let, byl draftován do kanadské juniorky. Další odchovanec Ondřej Cubo, taktéž reprezentant, získal angažmá ve Finsku.   
Hrdza (SK) / koncert

Dnes
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Festival pod Kaštany III.- Věra Martinová, René Souček, JARA Trio

17.07. 18:00
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Festival pod Kaštany III. - Lenka Filipová, Samson Lenk a další

18.07. 14:00
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 23 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Galaxie, s.r.o. - B. Martinů
Nový Jičín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 23 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků