Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Je to světový fenomén. O nejstarší kloboučnické továrně vyšla kniha

V Novém Jičíně vychází kniha, která odkrývá příběh nejstarší kloboučnické továrny na světě. Její historie se začala psát před 220 lety. Autorem publikace je pracovník zdejšího muzea.

Historii výroby klobouků v Novém Jičíně se Radek Polách z Muzea Novojičínska věnuje 20 let. Jeho bádání vyústilo ve vydání knihy, která na téměř 400 stranách popisuje počátky kloboučnické výroby v našich zemích a 220 let trvající osudy firmy Hückel, dnešního Tonaku. 

“Podařilo se nakonec získat spoustu málo známých materiálů jak z českých archivu, tak z bavorských archivů, a důležitým pojítkem bylo získání soukromých fondů rodiny Hückelů,” sdělil  Radek Polách, historik Muzea Novojičínska, autor knihy.    

Publikace má díky řadě unikátních fotografií a otištěných písemností hodnotu dokumentační, ale také vypráví osobní příběhy některých výrazných představitelů Hückelů.

Její vydání podpořilo Město Nový Jičín, Moravskoslezský kraj a také samotná kloboučnická společnost, která je tak s nepřetrženou historií  výroby nejstarší na světě. 

“Je opravdu jedinečná. Zjišťovali jsme, že žádná taková publikace, která by mapovala veškerou historii kloboučnictví a samotné výroby a Tonaku, tak taková na světě není,” reagovala Klára Šugárková, marketingová koordinátorka, Tonak. 

“Snažili jsme se docílit co největší autenticity a kniha má přebal, který imituje plsť, což je materiál na výrobu klobouků,” podotkl Radek Polách. 

Publikace vyšla v česko-anglické mutaci v nákladu více než 2 tisíc kusů. Křest proběhne na slavnosti města 7. září. Jedním z kmotrů bude potomek zakladatelské kloboučnické rodiny Jochen Hückel. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy