Je to světový fenomén. O nejstarší kloboučnické továrně vyšla kniha

V Novém Jičíně vychází kniha, která odkrývá příběh nejstarší kloboučnické továrny na světě. Její historie se začala psát před 220 lety. Autorem publikace je pracovník zdejšího muzea.

Historii výroby klobouků v Novém Jičíně se Radek Polách z Muzea Novojičínska věnuje 20 let. Jeho bádání vyústilo ve vydání knihy, která na téměř 400 stranách popisuje počátky kloboučnické výroby v našich zemích a 220 let trvající osudy firmy Hückel, dnešního Tonaku. 

“Podařilo se nakonec získat spoustu málo známých materiálů jak z českých archivu, tak z bavorských archivů, a důležitým pojítkem bylo získání soukromých fondů rodiny Hückelů,” sdělil  Radek Polách, historik Muzea Novojičínska, autor knihy.    

Publikace má díky řadě unikátních fotografií a otištěných písemností hodnotu dokumentační, ale také vypráví osobní příběhy některých výrazných představitelů Hückelů.

Její vydání podpořilo Město Nový Jičín, Moravskoslezský kraj a také samotná kloboučnická společnost, která je tak s nepřetrženou historií  výroby nejstarší na světě. 

“Je opravdu jedinečná. Zjišťovali jsme, že žádná taková publikace, která by mapovala veškerou historii kloboučnictví a samotné výroby a Tonaku, tak taková na světě není,” reagovala Klára Šugárková, marketingová koordinátorka, Tonak. 

“Snažili jsme se docílit co největší autenticity a kniha má přebal, který imituje plsť, což je materiál na výrobu klobouků,” podotkl Radek Polách. 

Publikace vyšla v česko-anglické mutaci v nákladu více než 2 tisíc kusů. Křest proběhne na slavnosti města 7. září. Jedním z kmotrů bude potomek zakladatelské kloboučnické rodiny Jochen Hückel. 
Eduard Michna
Nový Jičín
od 13 350 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 87 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Nový Jičín
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků