Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Je to světový fenomén. O nejstarší kloboučnické továrně vyšla kniha

V Novém Jičíně vychází kniha, která odkrývá příběh nejstarší kloboučnické továrny na světě. Její historie se začala psát před 220 lety. Autorem publikace je pracovník zdejšího muzea.

Historii výroby klobouků v Novém Jičíně se Radek Polách z Muzea Novojičínska věnuje 20 let. Jeho bádání vyústilo ve vydání knihy, která na téměř 400 stranách popisuje počátky kloboučnické výroby v našich zemích a 220 let trvající osudy firmy Hückel, dnešního Tonaku. 

“Podařilo se nakonec získat spoustu málo známých materiálů jak z českých archivu, tak z bavorských archivů, a důležitým pojítkem bylo získání soukromých fondů rodiny Hückelů,” sdělil  Radek Polách, historik Muzea Novojičínska, autor knihy.    

Publikace má díky řadě unikátních fotografií a otištěných písemností hodnotu dokumentační, ale také vypráví osobní příběhy některých výrazných představitelů Hückelů.

Její vydání podpořilo Město Nový Jičín, Moravskoslezský kraj a také samotná kloboučnická společnost, která je tak s nepřetrženou historií  výroby nejstarší na světě. 

“Je opravdu jedinečná. Zjišťovali jsme, že žádná taková publikace, která by mapovala veškerou historii kloboučnictví a samotné výroby a Tonaku, tak taková na světě není,” reagovala Klára Šugárková, marketingová koordinátorka, Tonak. 

“Snažili jsme se docílit co největší autenticity a kniha má přebal, který imituje plsť, což je materiál na výrobu klobouků,” podotkl Radek Polách. 

Publikace vyšla v česko-anglické mutaci v nákladu více než 2 tisíc kusů. Křest proběhne na slavnosti města 7. září. Jedním z kmotrů bude potomek zakladatelské kloboučnické rodiny Jochen Hückel. 
Hrdza (SK) / koncert

Dnes
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Festival pod Kaštany III.- Věra Martinová, René Souček, JARA Trio

17.07. 18:00
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Festival pod Kaštany III. - Lenka Filipová, Samson Lenk a další

18.07. 14:00
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Základní škola Galaxie, s.r.o. - B. Martinů
Nový Jičín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Galaxie, s.r.o. - B. Martinů
Nový Jičín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 23 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků