Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci mají nového velitele a nový radar, měřit rychlost začnou v listopadu

Novojičínští strážníci mají nového velitele. Stal se jím Daniel Rýdel, který dosud vedl městskou policii v Odrách. Jedním z jeho prvních úkolů bude zavedení měření rychlosti ve městě.

Nového velitele mají strážníci po pěti letech. Jiřího Kleina, který nastoupil do vedoucí pozice u městské policie v Opavě, vystřídal v srpnu Daniel Rýdel. Deset let vedl strážníky v Odrách, má zkušenosti s bezpečnostní problematikou z justiční stráže i z Policie ČR.  

“Zdejší strážníci jsou zkušení, mají za sebou dlouholetou praxi. Já budu klást důraz na kvalitní výkon hlídkové služby, na dobrou komunikaci strážníků s občany a pokusit se maximálně vyjít vstříc jednotlivým oznamovatelům,” uvedl Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín. 

Co se týče personálního obsazení, aktuálně má městská policie podstav dva strážníky.   

Prvním testem nového velitele bude zvládnutí zejména dopravní situace během městských slavností a pak uvedení do provozu měření rychlosti stacionárním radarem. 

“Tady je předpoklad, že bychom měli od 1. listopadu do konce prosince být ve zkušebním provozu a od 1. ledna plánujeme spuštění ostrého provozu,” podotkl novojičínských strážníků. 

“Systém čítá jednu měřící bodovou kameru, ale ta bude rotovat po čtyřech pěti vytipovaných místech dle aktuálních potřeb,” reagoval Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína. 

Stanoviště pro umístění kamery pro bodové měření musí mít vhodnou polohu pro možnost zaznamenání rychlosti a musí se dopředu stavebně upravit.  

“Vedení města rozhodlo o umístění kamer tam, kde to nebude pro občany šikanózní, takže jsou to místa kolem škol a místa, kde řidiči tradičně rychlost porušují,” dodal starosta. 

První lokalitou by měla být ulice Revoluční, která láká k sešlápnutí pedálu jako výpadovka směrem ven z města na Valašské Meziříčí. Měření zde bude probíhat v obou směrech.
Hrdza (SK) / koncert

Dnes
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Festival pod Kaštany III.- Věra Martinová, René Souček, JARA Trio

17.07. 18:00
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Festival pod Kaštany III. - Lenka Filipová, Samson Lenk a další

18.07. 14:00
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Základní škola Galaxie, s.r.o. - B. Martinů
Nový Jičín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 23 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 23 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků