Pátrání po dřevěné relikvii v Novém Jičíně. Letošní hra NINJA začne v divadle

Nový Jičín se opět stane pomyslným herním plánem strategické hry NINJA. Noční interaktivní akce tentokrát začne velmi netradičně - na jevišti Beskydského divadla.

Příznivci adrenalinu, dobrodružství a logiky se letos na podzim dočkají čtvrtého pokračování 

Noční interaktivní novojičínská akce - zkráceně NINJA. Strategická týmová hra odstartuje v podvečer 28. října, v den, kdy se posunuje čas.  

“Letos bychom chtěli hráčům nabídnout více zážitků. Upouštíme od toho, aby hra byla šifrovací, samozřejmě se hráči dostanou na netradiční místa. Vymysleli jsme v rámci příběhu, že by se hráči dozvěděli i něco o Novém Jičíně, něco, co možná ještě netušili,” uvedl Radim Mohler, spoluorganizátor akce.

Příběh hry tak začíná v roce 1619, kdy do Nového Jičína přichází neznámý cizinec s podivným znamením na ruce, a vstoupil do apatyky na náměstí. 

“Poprosil apatykáře Jana o několik lahviček propolisu. V okamžiku, kdy si apatykář všiml znamení na ruce, znejistěl. Prodal cizinci propolis a ten mu lehounce sáhl na vlasy. Apatykář se toho zalekl a cizinec v tichosti odchází. V tu chvíli si apatykář uvědomí, co se vlastně stalo, co znamená to znamení a co to bude znamenat pro celé město. A co to bude znamenat pro celé město se hráči dozví v průběhu hry,” naznačil začátek příběhu Lukáš Haraga, spoluorganizátor akce.   

Start hry, na rozdíl od předcházejících ročníků, neproběhne na náměstí, ale v Beskydském divadle. Už tady čekají podle organizátorů účastníky velké zážitky. 

“Hráči po registraci dostanou před hrou cestovatelský balíček, což je soubor předmětů, které se mohou a nemusí hodit. V balíčku dostanou vstupenky do divadla, kde celá hra začíná. Následně po divadle vyjdou ven a město bude trošku pozměněno, více už si nechám jako překvapení,” pousmál se Radim Mohler. 

Hra NINJA už v podstatě začala na počátku prázdnin soutěží. Pořadatelé ukryli ve městě relikvii - dřevěnou kostku. Schovaná bude do konce srpna, nápověda zní: je na okně, nejdále od morového sloupu 273 metrů. Kdo ji najde, musí se s ní vyfotit. 

“V případě, že nám to selfie pošlou, dáváme jim možnost vybrat si v divadle sedadla. Vtipné je, že nikdo neví, která jsou vlastně ta nejlepší, jestli vpředu nebo spíše na boku. Dokonce se některé týmy rozdělily a každý sedí někde jinde,” podotkl Radim Mohler. 

Registrace hráčů už byla spuštěna, zájemci tak mohou učinit na stránkách: nocnihra.ninja 

Do této aktivity se mohou zapojit dvou až pětičlenné týmy, minimální věk je 15 let. Alespoň jeden člen musí být plnoletý.
Eduard Michna
Nový Jičín
od 13 350 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 87 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Nový Jičín
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků