Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pátrání po dřevěné relikvii v Novém Jičíně. Letošní hra NINJA začne v divadle

Nový Jičín se opět stane pomyslným herním plánem strategické hry NINJA. Noční interaktivní akce tentokrát začne velmi netradičně - na jevišti Beskydského divadla.

Příznivci adrenalinu, dobrodružství a logiky se letos na podzim dočkají čtvrtého pokračování 

Noční interaktivní novojičínská akce - zkráceně NINJA. Strategická týmová hra odstartuje v podvečer 28. října, v den, kdy se posunuje čas.  

“Letos bychom chtěli hráčům nabídnout více zážitků. Upouštíme od toho, aby hra byla šifrovací, samozřejmě se hráči dostanou na netradiční místa. Vymysleli jsme v rámci příběhu, že by se hráči dozvěděli i něco o Novém Jičíně, něco, co možná ještě netušili,” uvedl Radim Mohler, spoluorganizátor akce.

Příběh hry tak začíná v roce 1619, kdy do Nového Jičína přichází neznámý cizinec s podivným znamením na ruce, a vstoupil do apatyky na náměstí. 

“Poprosil apatykáře Jana o několik lahviček propolisu. V okamžiku, kdy si apatykář všiml znamení na ruce, znejistěl. Prodal cizinci propolis a ten mu lehounce sáhl na vlasy. Apatykář se toho zalekl a cizinec v tichosti odchází. V tu chvíli si apatykář uvědomí, co se vlastně stalo, co znamená to znamení a co to bude znamenat pro celé město. A co to bude znamenat pro celé město se hráči dozví v průběhu hry,” naznačil začátek příběhu Lukáš Haraga, spoluorganizátor akce.   

Start hry, na rozdíl od předcházejících ročníků, neproběhne na náměstí, ale v Beskydském divadle. Už tady čekají podle organizátorů účastníky velké zážitky. 

“Hráči po registraci dostanou před hrou cestovatelský balíček, což je soubor předmětů, které se mohou a nemusí hodit. V balíčku dostanou vstupenky do divadla, kde celá hra začíná. Následně po divadle vyjdou ven a město bude trošku pozměněno, více už si nechám jako překvapení,” pousmál se Radim Mohler. 

Hra NINJA už v podstatě začala na počátku prázdnin soutěží. Pořadatelé ukryli ve městě relikvii - dřevěnou kostku. Schovaná bude do konce srpna, nápověda zní: je na okně, nejdále od morového sloupu 273 metrů. Kdo ji najde, musí se s ní vyfotit. 

“V případě, že nám to selfie pošlou, dáváme jim možnost vybrat si v divadle sedadla. Vtipné je, že nikdo neví, která jsou vlastně ta nejlepší, jestli vpředu nebo spíše na boku. Dokonce se některé týmy rozdělily a každý sedí někde jinde,” podotkl Radim Mohler. 

Registrace hráčů už byla spuštěna, zájemci tak mohou učinit na stránkách: nocnihra.ninja 

Do této aktivity se mohou zapojit dvou až pětičlenné týmy, minimální věk je 15 let. Alespoň jeden člen musí být plnoletý.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy