Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

1600 pravidelných návštěvníků Beskydského divadla, co stojí za enormním zájmem?

Stálý zájem o Beskydské divadlo dokumentuje řadu let trvající program předplatitelských skupin. Jejich počet vzrostl na osm. Osloví náročného diváka, příznivce komedií i děti.

Při otevření divadla po dlouhé rekonstrukci mezi lety 1984 až 1992 tu registrovali asi necelou stovku pravidelných diváků. Vybírat si mohli z představení ve dvou předplatitelských cyklech. 

“Těch abonentů nám přibývalo v průběhu asi dvaceti let a od té doby ten počet kolísá mezi 1 500 až 1 600 abonenty, což je úžasné číslo, které nám závidí divadla v mnohem větších městech, která vypisují abonentní cykly,” uvedl Pavel Bártek, ředitel Beskydského divadla. 

V současné době je předplatitelských skupin 8, z toho dvě dětské a jedna hudební.   

“Máme klasickou skupinu A, tam se v letošním roce objeví opera Liška Bystrouška  v podání opavského divadla. Budeme tam mít divadelní verzi Saturnina i komediální žánry, třeba Balada pro banditu,” vyjmenoval ředitel divadla. 

Cyklus označený písmenem B nabídne Divadlo Pod Palmovkou s netradiční verzí Ibsenovy Nory nebo Divadlo Husa na provázku s titulem Vitka. Zejména příznivcům komediálního žánru je pak určena skupina D, kterou ale programoví tvůrci divadla obohatili i o vážnější představení.

“Uvedeme například z Pardubického divadla populární příběh Zamilovaný Shakespeare a také tradiční Radošinské naivné divadlo. Režisér a herec Stanislav Štěpka je autorem, který každý rok napíše minimálně jednu divadelní hru a protože tak činí už více než čtyřicet let,  tak je to opravdu pro mě česko-slovenský Shakespeare,” pousmál se Pavel Bártek.

V dalším předplatitelském cyklu budou moci diváci vidět například Jitku Čvančarovou v roli Kleopatry a Marka Daniela v novém představení Divadla Ungelt Jak zabít komika.  V Kruhu přátel hudby se objeví světoznámý hráč na lesní roh Radek Baborák a chybět nebude Janáčkova filharmonie.  

Divadlo je ale otevřeno také lidem, kteří nejsou pravidelnými návštěvníky. Zhruba 50 procent představení během sezony je mimo předplatitelský systém, a také na jednotlivé kusy uváděné v rámci skupin se často dají volná místa dokoupit.

Beskydské divadlo je také několik let domovskou scénou ochotnického souboru Divadla bez portfeje, i na jejich představení se příznivci budou moci těšit. 

“Co se týče našich ochotníků, oni každý rok připravují jednu premiéru, takže budeme očekávat, čím nás překvapí,” podotkl ředitel divadla. 

Budova divadla se ale také připravuje na rekonstrukční práce, ty by se v příštím roce měly dotknout moderní přístavby a fasády historické části. Neměly by ale ovlivnit chod divadla.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy