Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hráči z Nového Jičína na týmovém MS v Estonsku, český discgolf zažil obrovský úspěch

Discgolfisté z Nového Jičína se prosadili v české reprezentaci a zúčastnili se mistrovství světa v Estonsku. V rámci týmové soutěže skončili na skvělém 5. místě.

Novojičínský discgolfový klubu Moravian Gators je kolébkou tohoto sportu u nás. Jeho členové se teď zúčastnili týmového mistrovství světa v Estonsku, kde v konkurenci 17 družstev vybojovali 5. místo.  

“Pro český  discgolf je to určitě úspěch velký, i když, samozřejmě jako každý tým, který tam přijel, jsme asi mysleli i na lepší výsledek. Nicméně 5. místo bylo skvělé. A z pohledu klubu Moravian Gators to je úplně výborné, protože dva z šesti, třetina nejlepších hráčů v republice, byla z našeho klubu,” uvedl Kryštof Novák, Moravian Gators Nový Jičín, kapitán reprezentace. 

“Tam to bylo hlavně o týmu, takže celému týmu se dařilo dobře, ale i mi osobně. Cítil jsem, že hraji vůbec nejlépe za tento celý rok,” podotkl Bohdan Bílek, Moravian Gators Nový Jičín, člen reprezentace.  

Bohdan Bílek je také juniorským mistrem Evropy v discgolfu a díky tomu loni získal nominaci na největší světový turnaj do Spojených států. Druhý novojičínský reprezentant, Jakub Dostál, si na mistrovském šampionátu užil svou premiéru. 

“Mé pocity jsou převážně pozitivní, protože se mi hra docela dost dařila. Z prvních dvou hracích dnů jsem byl stoprocentní na úspěšnost,” konstatoval Jakub Dostál, Moravian Gators Nový Jičín, člen reprezentace.  

Momentálně se Jakub Dostál chystá na mistrovství ČR a má nakročeno k vítězství 1. discgolfové ligy. Závěrečný turnaj soutěže se odehraje na konci  září právě v domácím prostředí na zdejším kopci Svinec. 
ASAP Automotive Solutions s.r.o. - pracoviště PLAKOR CZECH s.r.o.
Mošnov
od 17 700 Kč/měsíc

Detail

EUROPE 1 STEEL s.r.o.- pracoviště Studénka
Studénka
od 17 000 do 21 000 Kč/měsíc

Detail

Eva Vahalíková
Starý Jičín
od 55 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků