Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žiliňáky pobavili muzikanti, myslivci i alchymista

Některé z pěti místních části Nového Jičína pořádají své samostatné dny obcí. Jednou z nich je Žilina, kde se lidé na slavnosti sešli tradičně ke konci prázdnin.

Žilinský den, který pořádá osadní výbor ve spolupráci s městem, začal stejně jako v uplynulých ročnících v 8 hodin ráno mší v kostele sv. Mikuláše. Hlavní program  se pak odehrál odpoledne v areálu přístřešku na ulici Beskydská. 

“Dnešní akce je už tradiční Žilinský den, už ani nevím kolikátý. Myslím si, že lidé jsou rádi, že se minimálně jednou za měsíc a možná i častěji v Žilině scházíme. Z dv atýdny nás zase čeká další sousedská snídaně. Myslím si, že se pro Žiliňáky snažíme dělat co nejvíce a nejen pro Žiliňáky, my vždycky říkáme, že je to pro všechny,” podotkl Jaroslav Perutka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina.

“Jsme rádi, že místní části Nového Jičína žijou. Žilina je zářným příkladem toho, že se lidé chtějí spolčovat, že mají zájem o to, aby mezi sebou dělali jakési společenství,” uvedl Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína. 

V žilinském areálu hrál k dobré náladě písničkář Vladimír Vondráček, program zpestřilo interaktivní představení Alchymistická dílna pro děti a přispěli do něj i zdejší myslivci.  

“Každoročně tady míváme střelnici pro děti, potom tady máme poznávačku paroží, obrázky zvěře a můžou si namalovat zvířátko. Spíš je to taková osvěta,ať děti poznají zvěř, která žije v naší přírodě,” vyjmenoval aktivity Svatopluk Micka, předseda Mysliveckého sdružení Borky Žilina. 

Obecní slavnost v Žilině se pak doprovodilo také vystoupení kapely Lucie revival  a prostřednictvím tanečního večera se překlopila až do druhého dne. 

    Svůj den obce pořádají v létě pravidelně kromě Žiliny také v Loučce, ve Straníku se letos konala velká slavnost na počest 100. výročí zdejšího sportovního klubu. Na konec srpna připravili ve Straníku a v Loučce také akce na zakončení prázdnin.

    Nahlásit chybu

    Nejčtenější zprávy