Žiliňáky pobavili muzikanti, myslivci i alchymista

Některé z pěti místních části Nového Jičína pořádají své samostatné dny obcí. Jednou z nich je Žilina, kde se lidé na slavnosti sešli tradičně ke konci prázdnin.

Žilinský den, který pořádá osadní výbor ve spolupráci s městem, začal stejně jako v uplynulých ročnících v 8 hodin ráno mší v kostele sv. Mikuláše. Hlavní program  se pak odehrál odpoledne v areálu přístřešku na ulici Beskydská. 

“Dnešní akce je už tradiční Žilinský den, už ani nevím kolikátý. Myslím si, že lidé jsou rádi, že se minimálně jednou za měsíc a možná i častěji v Žilině scházíme. Z dv atýdny nás zase čeká další sousedská snídaně. Myslím si, že se pro Žiliňáky snažíme dělat co nejvíce a nejen pro Žiliňáky, my vždycky říkáme, že je to pro všechny,” podotkl Jaroslav Perutka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina.

“Jsme rádi, že místní části Nového Jičína žijou. Žilina je zářným příkladem toho, že se lidé chtějí spolčovat, že mají zájem o to, aby mezi sebou dělali jakési společenství,” uvedl Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína. 

V žilinském areálu hrál k dobré náladě písničkář Vladimír Vondráček, program zpestřilo interaktivní představení Alchymistická dílna pro děti a přispěli do něj i zdejší myslivci.  

“Každoročně tady míváme střelnici pro děti, potom tady máme poznávačku paroží, obrázky zvěře a můžou si namalovat zvířátko. Spíš je to taková osvěta,ať děti poznají zvěř, která žije v naší přírodě,” vyjmenoval aktivity Svatopluk Micka, předseda Mysliveckého sdružení Borky Žilina. 

Obecní slavnost v Žilině se pak doprovodilo také vystoupení kapely Lucie revival  a prostřednictvím tanečního večera se překlopila až do druhého dne. 

  Svůj den obce pořádají v létě pravidelně kromě Žiliny také v Loučce, ve Straníku se letos konala velká slavnost na počest 100. výročí zdejšího sportovního klubu. Na konec srpna připravili ve Straníku a v Loučce také akce na zakončení prázdnin.
  Eduard Michna
  Nový Jičín
  od 13 350 Kč

  Detail

  ESSAT CZ, s.r.o.
  Nový Jičín
  od 87 Kč

  Detail

  BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
  Nový Jičín
  od 16 400 Kč do 17 500 Kč

  Detail

  Nejčtenější zprávy

  PR články

  Více PR článků