Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jste originální? Tak vyrobte klobouk a soutěžte s ním v Novém Jičíně

Nový Jičín vyhlásil soutěž o nejoriginálnější klobouk letošní Slavnosti města. Ta se bude konat 6. a 7. září. Vlastnoručně vyrobené modely budou lidé prezentovat během hlavního programu.

Městská  slavnost v Novém Jičíně letos připomene několik zdejších výročí, mezi nimi 220 let založení kloboučnické výroby. Právě tato historická událost se stala námětem soutěže, do které se může zapojit veřejnost. 

“Vyhlašujeme tedy soutěž O nejoriginálnější klobouk slavnosti města. Byli bychom rádi, kdyby šlo o autorskou tvorbu, klobouky by byly speciální a neobvyklé,” uvedla Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín.

Kreativci mají na výrobu originálního klobouku zhruba dva týdny. Samotná registrace a soutěž proběhnou přímo v hlavní den slavnosti v sobotu 7. září na Masarykově náměstí. Vítězové budou oceněni ještě týž den. 

Slavnost města bude probíhat zejména na Masarykově náměstí, ale program zaplní také obě nádvoří Žerotínského zámku a přilehlý park. 

Organizátoři slavnosti už dopředu také upozorňují na technická a bezpečnostní omezení. Kvůli ohňostroji bude uzavřeno centrální parkoviště a v pátek a sobotu zakázán vjezd automobilů na náměstí, na který budou dohlížet městští strážníci. 

“V té době jsou odveleni do služby téměř všichni strážníci, kteří se protočí na ranní a noční směně,” informoval Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín.

Dny města oficiálně vypuknou v pátek 6. září odhalením busty zakladatele kloboučnické továrny Augistina Hückela. Sobota pak nabídne historické průvody, videomapping, ohňostroj a koncerty. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Kováčová Šárka - Příbor
Příbor
od 91 Kč/hod.

Detail

VKUS-BUSTAN s.r.o.- Nový Jičín
Nový Jičín
od 8 110 Kč/měsíc

Detail

Luboš Vilášek provozovna Vlčnov
Starý Jičín
od 16 100 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry