Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejmenší školáci v Novém Jičíně obsadili 11 tříd, do lavic usedlo 248 prvňáčků

Novojičínské základní školy otevřely letos celkem 11 prvních tříd. Mezi nejmenší školáky zamířil na zahájení výuky také starosta města Stanislav Kopecký

Hned v osm hodin ráno nejprve zavítal starosta s doprovodem do soukromé školy Galaxie. Přivítali zde letos 18 prvňáčků. Velkou událostí tu bylo spuštění 2. stupně vzdělávání. 

“Je to pro nás taková přelomová meta, ten druhý stupeň je pro nás ze začátku samozřejmě organizačně náročný, ale těšíme se na něj. Té úplně cílové mety dosáhneme za tři roky, až tu budeme mít první až devátou třídu, takže se těšíme, až se nám to povede,” uvedl Daniel Přáda, ředitel ZŠ GALAXIE, Nový Jičín.

V letošním školním roce by chtěli v Galaxii zahájit projekt výstavby dvou moderních učeben specializovaných na výuku jazyků, přírodních věd a informačních technologií. 

O hodinu později pak začala nová životní etapa pro prvňáčky v Základní škole Komenského 66. Tady letos otevřeli tři první třídy, do každé z nich usedlo do lavic po dvaceti dětech. I tady kluky a holky pozdravil starosta města. 

“Popřál jsem jim mnoho úspěchů, mnoho úsměvů a hlavně, ať jim úsměv vydrží nejen v první třídě, ale v po celý školský systém, kterým každý z nás musí projít,” pousmál se Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

V této základní škole by letos rádi nastartovali rekonstrukci venkovního atria. Hotova je projektová dokumentace. 

“Ta současná plocha je asfaltová a je to jedno velké žhnoucí peklo. Ve stavu, kdy jsme teď  už připraveni na rekonstrukci a skáceli jsme stromy, tak už to spíše připomíná vězeňský dvůr než školní atrium, takže se na to strašně moc těšíme,” podotkla Jitka Hanzelková, ředitelka ZŠ Komenského 66, Nový Jičín. 

Město už dříve na stavební práce připravilo v rozpočtu 5 milionů korun, nicméně částka se bude zvedat.  

“Díky tomu, že jsme se domluvili s ředitelkou školy i s odborníky, tak nám z toho vyplynulo, že ta investice je nedostačující. Budeme muset přehodnotit částku, navýší se o zhruba 2,8 milionů korun. Teď je na zastupitelích, abychom ji odsouhlasili a akce se mohla v příštím roce realizovat,” informoval starosta města. 

Tento prostor bude jako dosud využívat družina, navíc zde bude venkovní učebna, vodní prvky a pódium pro školní projekty. 

Podle odboru školství letos město investuje do škol a školek téměř 20 milionů korun, a plánuje další výdaje. 

“V této době asi nejvíce trápí venkovní hřiště Základní školu Jubilejní, Základní školu Dlouhá a samozřejmě i Komenského 66. Postupně se nám ale daří vylepšovat interiér školy, odborné učebny, a to z finančních prostředků z dotací i z prostředků města,” reagovala Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín.

“Velice bychom se přimlouvali za rekonstrukci školního hřiště, jako školního hřiště, a okolní prostory možná upravit jako prostory k veřejnému užívání. Na to se těším, moc bychom to potřebovali,” uzavřela ředitelka školy Jitka Hanzelková. 

Hřiště, které má  Základní školy Komenského 66 ve správě, využívají pro hodiny tělesné výchovy i děti ze sousední Komenského 68. Současně je de facto bez oplocení přístupné komukoliv. 
Česká distribuční a.s. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Luboš Vilášek provozovna Vlčnov
Starý Jičín
od 16 100 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků