Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další velkolepé slavnosti. Nový Jičín si připomenul výročí továren, nechyběl průvod, koncerty ani laser show

Nový Jičín si užil svou největší společenskou událost roku - městskou slavnost. Tematicky čerpala především z výročí místních továren. Provázely ji programy pro děti i velké koncerty.

Dvoudenní slavnost Nového Jičína se letos konala po 26. Dominantami byly průvody a inspirace historií. Tvůrci programu různými formami připomněli zejména 220. výročí kloboučnické továrny a 140 let výroby automobilových světel.

“Dopolední program je určen spíše pro rodiny s dětmi. Odpoledne začínají hlavní koncerty, bude tu Marie Rottrová, Ewa Farna, večer bude videomapping a laser show,” uvedla Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín.

“Bavím se tu. Zavítali jsme na průvod. Jsem tu ráda. Užíváme si slavnosti jako každý rok,” reagovali v anketě návštěvníci akce. 

“Mně osobně se líbí, že se do slavnosti zapojují i zapsané spolky, školy, mateřské školky, které nikdo nenutí,” reagoval Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína. 

Součástí slavnosti byl i křest knihy o historii kloboučnické výroby s názvem Tonak. Jejím autorem je pracovník Muzea Novojičínska Radek Polách, kmotrem byl potomek zakladatelů továrny Jochen Hückel. 

Město také v vyhlásilo několik tvůrčích soutěž. Tu o nejoriginálněji klobouk vyhrála chobotnice. 

“Klobouk jsem vyráběla z polystyrenu, z pěnovek, karimatky a hlavně ty chapadla jsou z hadic od pračky,” pousmála se Nikola Máchová, vítězka soutěže O nejoriginálnější klobouk slavnosti města.  

O finále slavnosti se postaraly světelné efekty - laserová show, ohňostroji a videomapping. 
Česká distribuční a.s. - Bílovec
Bílovec
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

IBEX Security s.r.o. - pracoviště Mořkov
Mořkov
od 15 200 do 21 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 21 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků