Další velkolepé slavnosti. Nový Jičín si připomenul výročí továren, nechyběl průvod, koncerty ani laser show

Nový Jičín si užil svou největší společenskou událost roku - městskou slavnost. Tematicky čerpala především z výročí místních továren. Provázely ji programy pro děti i velké koncerty.

Dvoudenní slavnost Nového Jičína se letos konala po 26. Dominantami byly průvody a inspirace historií. Tvůrci programu různými formami připomněli zejména 220. výročí kloboučnické továrny a 140 let výroby automobilových světel.

“Dopolední program je určen spíše pro rodiny s dětmi. Odpoledne začínají hlavní koncerty, bude tu Marie Rottrová, Ewa Farna, večer bude videomapping a laser show,” uvedla Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín.

“Bavím se tu. Zavítali jsme na průvod. Jsem tu ráda. Užíváme si slavnosti jako každý rok,” reagovali v anketě návštěvníci akce. 

“Mně osobně se líbí, že se do slavnosti zapojují i zapsané spolky, školy, mateřské školky, které nikdo nenutí,” reagoval Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína. 

Součástí slavnosti byl i křest knihy o historii kloboučnické výroby s názvem Tonak. Jejím autorem je pracovník Muzea Novojičínska Radek Polách, kmotrem byl potomek zakladatelů továrny Jochen Hückel. 

Město také v vyhlásilo několik tvůrčích soutěž. Tu o nejoriginálněji klobouk vyhrála chobotnice. 

“Klobouk jsem vyráběla z polystyrenu, z pěnovek, karimatky a hlavně ty chapadla jsou z hadic od pračky,” pousmála se Nikola Máchová, vítězka soutěže O nejoriginálnější klobouk slavnosti města.  

O finále slavnosti se postaraly světelné efekty - laserová show, ohňostroji a videomapping. 
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 21.09. 4:29
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

MPM -QUALITY v.o.s.
Nový Jičín
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Beskyd Hotel Trojanovice s.r.o.
Nový Jičín
od 13 500 Kč do 14 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků