Pavel Wessely se stal čestným občanem Nového Jičína, na jeho nominaci se shodli i zastupitelé

Nový Jičín má nového čestného občana. Stal se jim předseda Klubu rodáků a přátel města, bývalý starosta, Pavel Wessely. Této cti se mu dostalo za jeho aktivity v oblasti kulturního dědictví. Jeho nominaci schválili zastupitelé napříč politickými stranami.

Mezi čestné občany Nového Jičína vstoupil Pavel Wessely, bývalý starosta a člen zastupitelstva. Jeho nominaci navrhl  Klubu rodáků a přátel města, jehož je dlouholetým předsedou. 

“Právě Pavel Wessely je tahounem tohoto klubu. Je obráncem všech historických soch, budov, ale i dalších nápadů, které se v Novém Jičíně realizují,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína. 

“Snažil jsem se pro město občas něco udělat, možná něco navíc, a možná se mnohé podařilo. Ale přirozeně se budu dále snažit, abych, pokud možno, do budoucna to tomu město ještě dále malinko vracel,” reagoval Pavel Wessely, předseda Klubu rodáků a přátel města Nového Jičína.  

Pavel Wessely byl například iniciátorem umístění řady pamětních desek na budovy, které připomínají významné rodáky nebo lidi, kteří zde působili. V posledních dnech se zasadil o návrat busty továrníka Augustina Hückela. 

“Cokoliv Pavel Wessely za svůj život udělal pro své milované město, vždycky se to týkalo Nového Jičína a jeho obyvatel,” přidal se Karel Chobot, člen Klubu rodáků a přátel města. 

“I poté, co přestal být starostou, místostarostou města, tak se i nadále věnuje záchraně památek, věnuje se Novému Jičínu,” přidal se Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína. 

Pravidla pro udělení čestného občanství obsahují 4 podmínky. Více méně jde o mimořádné činy směřující k záchraně památek a šíření věhlasu města. Nominaci Pavla Wesseleho schválilo zastupitelé napříč politickými stranami.
Eduard Michna
Nový Jičín
od 13 350 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 87 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Nový Jičín
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků