Pavel Wessely se stal čestným občanem Nového Jičína, na jeho nominaci se shodli i zastupitelé

Nový Jičín má nového čestného občana. Stal se jim předseda Klubu rodáků a přátel města, bývalý starosta, Pavel Wessely. Této cti se mu dostalo za jeho aktivity v oblasti kulturního dědictví. Jeho nominaci schválili zastupitelé napříč politickými stranami.

Mezi čestné občany Nového Jičína vstoupil Pavel Wessely, bývalý starosta a člen zastupitelstva. Jeho nominaci navrhl  Klubu rodáků a přátel města, jehož je dlouholetým předsedou. 

“Právě Pavel Wessely je tahounem tohoto klubu. Je obráncem všech historických soch, budov, ale i dalších nápadů, které se v Novém Jičíně realizují,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína. 

“Snažil jsem se pro město občas něco udělat, možná něco navíc, a možná se mnohé podařilo. Ale přirozeně se budu dále snažit, abych, pokud možno, do budoucna to tomu město ještě dále malinko vracel,” reagoval Pavel Wessely, předseda Klubu rodáků a přátel města Nového Jičína.  

Pavel Wessely byl například iniciátorem umístění řady pamětních desek na budovy, které připomínají významné rodáky nebo lidi, kteří zde působili. V posledních dnech se zasadil o návrat busty továrníka Augustina Hückela. 

“Cokoliv Pavel Wessely za svůj život udělal pro své milované město, vždycky se to týkalo Nového Jičína a jeho obyvatel,” přidal se Karel Chobot, člen Klubu rodáků a přátel města. 

“I poté, co přestal být starostou, místostarostou města, tak se i nadále věnuje záchraně památek, věnuje se Novému Jičínu,” přidal se Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína. 

Pravidla pro udělení čestného občanství obsahují 4 podmínky. Více méně jde o mimořádné činy směřující k záchraně památek a šíření věhlasu města. Nominaci Pavla Wesseleho schválilo zastupitelé napříč politickými stranami.
30. výročí sametových událostí

17.11. 14:00 - 13.11. 23:02
Nový Jičín, Masarykovo náměstí , Nový Jičín

Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

07.12. 18:00 - 13.11. 23:02
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 170 000 Kč do 200 000 Kč

Detail

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků