Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pavel Wessely se stal čestným občanem Nového Jičína, na jeho nominaci se shodli i zastupitelé

Nový Jičín má nového čestného občana. Stal se jim předseda Klubu rodáků a přátel města, bývalý starosta, Pavel Wessely. Této cti se mu dostalo za jeho aktivity v oblasti kulturního dědictví. Jeho nominaci schválili zastupitelé napříč politickými stranami.

Mezi čestné občany Nového Jičína vstoupil Pavel Wessely, bývalý starosta a člen zastupitelstva. Jeho nominaci navrhl  Klubu rodáků a přátel města, jehož je dlouholetým předsedou. 

“Právě Pavel Wessely je tahounem tohoto klubu. Je obráncem všech historických soch, budov, ale i dalších nápadů, které se v Novém Jičíně realizují,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína. 

“Snažil jsem se pro město občas něco udělat, možná něco navíc, a možná se mnohé podařilo. Ale přirozeně se budu dále snažit, abych, pokud možno, do budoucna to tomu město ještě dále malinko vracel,” reagoval Pavel Wessely, předseda Klubu rodáků a přátel města Nového Jičína.  

Pavel Wessely byl například iniciátorem umístění řady pamětních desek na budovy, které připomínají významné rodáky nebo lidi, kteří zde působili. V posledních dnech se zasadil o návrat busty továrníka Augustina Hückela. 

“Cokoliv Pavel Wessely za svůj život udělal pro své milované město, vždycky se to týkalo Nového Jičína a jeho obyvatel,” přidal se Karel Chobot, člen Klubu rodáků a přátel města. 

“I poté, co přestal být starostou, místostarostou města, tak se i nadále věnuje záchraně památek, věnuje se Novému Jičínu,” přidal se Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína. 

Pravidla pro udělení čestného občanství obsahují 4 podmínky. Více méně jde o mimořádné činy směřující k záchraně památek a šíření věhlasu města. Nominaci Pavla Wesseleho schválilo zastupitelé napříč politickými stranami.




Luboš Vilášek provozovna Vlčnov
Starý Jičín
od 16 100 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Bílovec
Bílovec
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků