Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Se svými problémy nejste sami, vzkázal lidem oblíbený Den sociálních služeb v Novém Jičíně

Přiblížit si obtížnou situaci invalidního člověka bez práce nebo dítěte bez úplné rodiny mohli lidé na Dni sociálních služeb. Konal se na novojičínském náměstí a byl to jeho už 10. ročník.

Den sociálních služeb v Novém Jičíně nebyl jen pasivní přehlídka poskytovatelů pomoci v sociální oblasti. Návštěvníci si mohli zvládnutí obtížných životních situací vyzkoušet prostřednictvím vlastního prožitku při řešení modelových příběhů.

Najít východisko ze složité situace mohli lidé právě tím, že obešli jednotlivé služby a dotazováním zjistili, kde by měli hledat pomoc. 

“Člověk vnímá sociální služby velmi okrajově a vyhledává je teprve, když potřebuje pomoc. Ale je potřeba, aby lidé věděli, jaké služby tady máme a aby s požitkem vyzkoušeli k čemu tyto služby slouží,” uvedla Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín.

Podle cílových skupin byla prezentace sociálních služeb rozdělena do čtyř sekcí - na pomoc seniorům, handicapovaným, lidem bez domova a dětem z problematických rodin. 

“Náš hlavní úkol je udržet rodinu pohromadě, dosáhnout toho, aby děti měly veškerou potřebnou péči,” sdělila Dagmar Sklenářová, Centrum sociálních služeb.   

Pomoc tu ale ve spektru sociálních služeb najdou i lidé s psychickým onemocněním. 

“V poslední době k nám nejvíce lidí přichází právě s problémy s duševním onemocněním a proto jsme i dneska tady zařadili teď bláznovství,kde se lidé mohou vypsat z toho, z čeho blázní,” podotkl Vít Raška, sociální pracovník RÚT Nový Jičín. 

Seznam všech poskytovatelů sociálních služeb a jejich aktivity mohou lidé vyhledat v elektronickém katalogu, který je na webových stránkách města.  
Česká distribuční a.s. - NJ
Nový Jičín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

Luboš Vilášek provozovna Vlčnov
Starý Jičín
od 16 100 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků