Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tito senioři jdou s dobou a technologií se nebojí, chytré telefony je v Novém Jičíně učí ovládat lektoři

V Novém Jičíně se konal speciální kurz pro seniory, kteří mají zájem o nové technologie. Učili se pracovat s chytrým telefonem. Zjistili, jak přístroj nastavit a které užitečné aplikace mohou využívat.

Chuť naučit se ovládat chytrý telefon našla v Novém Jičíně téměř dvacítka lidí vyššího věku. Ve školící místnosti městského úřadu se sešli třikrát a  pod vedením lektorů z projektu Senioři komunikují se naučili rozumět užitečným funkcím svých mobilů. 

“Cílem kurzu je ukázat seniorům během těch 12 hodin, co všechno ty chytré telefony a tablety umí,  a pomoci jim ho správně nastavit a doplnit o nějaké aplikace, které my běžně používáme,” uvedl Tomáš Hubálek, lektor spolku Moudrá Sovička.

“Syn mi poslat  z Floridy chytrý mobil a musím se s ním naučit. Chtějí mít chytrou prababičku,” smála se jedna z účastnic kurzu. “Dali mi hodně, protože jsem se trochu přiblížil mým vnukům, mé znalosti mobilů jsou dost slabé,” přidal se vedle sedící muž.  

Účastníci kurzu se v závěru zajímali především o fungování map a o to, jak dostat mapové podklady, aniž by se připojili k internetu. 

“Řešíme, jak ty služby fungují venku, třeba mapy nebo jízdní řády, tím se tady zabýváme docela hodně,” podotkl Tomáš Hubálek.   

Pro občany starší 60 let byl kurz zdarma. Ze semináře si odnesli tištěný manuál, který služby chytrých telefonů popisuje přehledně, a na rozdíl od běžných návodů k použití, i velkým písmem.  
EURO - MOBILNÍDOMY s.r.o. - Skotnice
Skotnice
od 120 Kč/hod.

Detail

Dušan Glogar Ing. - UNIPROJEKT - pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Galaxie, s.r.o. - B. Martinů
Nový Jičín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků