Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Den sociálních služeb v Novém Jičíně: návštěvníci si mohli sami vyzkoušet obtížné životní situace

Přiblížit si obtížnou situaci invalidního člověka bez práce nebo dítěte bez úplné rodiny mohli lidé na Dni sociálních služeb. Konal se na Masarykově náměstí a byl to jeho už 10. ročník.

Den sociálních služeb nebyl jen pasivní přehlídka poskytovatelů pomoci. Návštěvníci si mohli zvládnutí obtížných životních situací vyzkoušet prostřednictvím vlastního prožitku při řešení modelových příběhů.

Najít východisko z dané situace mohli lidé právě tím, že obešli jednotlivé služby a sami zjistili, kde pomoc získat. 

“Člověk vnímá sociální služby velmi okrajově a vyhledává je teprve, když potřebuje pomoc. Ale je potřeba, aby lidé věděli, jaké služby tady máme a aby s požitkem vyzkoušeli k čemu tyto služby slouží,” uvedla Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín.

Podle cílových skupin byla prezentace rozdělena do čtyř sekcí - na pomoc seniorům, handicapovaným, lidem sociálně vyloučeným a bez domova a dětem z problematických rodin. 

“ProSenior Nový Jičín poskytuje tři sociální služby. Terénní pečovatelskou službu, ambulantní  službu a krátkodobou odlehčovací službu,” vysvětlila Alice Hynčicová, vedoucí organizace ProSenior.

“Náš hlavní úkol je udržet rodinu pohromadě, dosáhnout toho, aby děti měly veškerou potřebnou péči,” sdělila Dagmar Sklenářová, Centrum sociálních služeb.   

“V poslední době k nám nejvíce lidí přichází právě s problémy s duševním onemocněním a proto jsme i dneska tady zařadili teď bláznovství,kde se lidé mohou vypsat z toho, z čeho blázní,” podotkl Vít Raška, sociální pracovník RÚT Nový Jičín. 

“Sociální služba to je taková popelka, kterou každý přehlíží. Ale v době, kdy ji člověk potřebuje, tak se pro něho stává být velmi důležitou. Z mého pohledu má velmi širokou škálu služeb a dokážeme našim občanům pomoci,” reagoval Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína. 

Seznam všech poskytovatelů sociálních služeb a jejich aktivity mohou lidé vyhledat v elektronickém katalogu, který je na webových stránkách města. 
Thomas Sean Noble - Městská tržnice Nový Jičín
Nový Jičín
od 95 Kč/hod.

Detail

P.I. Transport s.r.o. - pracoviště Planiska CO sklady
Frenštát pod Radhoštěm
od 45 000 do 70 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků