Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči se pátku třináctého nebojí. V Novém Jičíně otevřeli stanici a ukázali, že jsou na vše připraveni

Hasiči v pátek třináctého vyhlásili Den požární bezpečnosti a otevřeli brány svých stanic veřejnosti. O den dříve také projížděli ulicemi města a kontrolovali jejich průjezdnost.

Den požární bezpečnosti každoročně vyhlašuje Česká asociace hasičských důstojníků a vybírá si pro něj příznačné datum - pátek 13. Letos padl na září, kdy hasiči veřejnosti otevřeli prostory své stanice. 

“Jednak tady mohou shlédnout zásahovou techniku, některé speciální vozidla, výškovou techniku, techniku pro práci na vodě nebo zařízení pro likvidaci úniku nebezpečných látek,” uvedl  Jiří Klos, vedoucí odd. prevence, ÚO HZS Nový Jičín.  

Další část akce byla zaměřena také na požární prevenci, pro děti i dospělé. 

“V tom podzimním období se velice často setkáváme s požáry komínů. To znamená zkontrolovat stav topidel, plynových kotlů, karem a spalinových cest,” podotkl vedoucí prevenci. 

“Prohlédli jsme si hasičské vozy a viděli jsme propagační filmy, kde jsme mohli vidět, jak to vypadá při požáru a podobně,” sdělila své zážitky z návštěvy stanice studentka střední školy. “Zaujaly mě výsuvné žebříky,chtěl abych se nahoru jít podívat, akorát určitě ne, když bude hořet,” přidala se spolužačka. “Zavítali jsme sem kvůli dceři, protože se jí hasičská auta strašně líbí,” řekla svůj důvod návštěvy žena s malým dítětem. 

Největší preventivní akce hasičů byla ale tentokrát dvoudenní, o den dříve vyrazili se svou technikou do ulic města a prověřovali jejich průjezdnost a přístupnost vnějších zdrojů požární vody. 

“Výsledky jsou relativně uspokojivé. Zjistili jsme pár porušení, našli jsme pár vozidel, která byla zaparkovaná nevhodným způsobem. Řidiče jsme nijak nepostihovali, na ta vozidla jsme umisťovali informační letáky,” konstatoval Jiří Klos. 

Město si hasiči projížděli v odpoledních hodinách, kdy už se lidé vrací z práce a parkují před domy, problematické úseky zaznamenali především v sídlištích.     
ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 26 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků