Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Díky, že jste! Anketa Dobrovolník roku v Novém Jičíně ocenila tři ženy

Radnice vyzdvihla práci dobrovolníků v sociální oblasti. Vyhlásila anketu, ve které ocenila tři osobnosti - v podstatě ale vlastně obyčejné lidi, kteří pomáhají sociálně vyloučeným, seniorům i dětem.

Věnovat svůj volný čas někomu jinému - to je podstata dobrovolnictví v sociální oblasti. Radnice tuto ochotu lidí oceňuje již šestým rokem vyhlášením ankety Dobrovolník roku. 

“Díky za to, že takoví lidé mezi námi ještě jsou, kteří bez nároků na odměnu jsou a pomáhají druhým,” podotkl Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína. 

Návrhy na nominace Dobrovolníka roku podávaly různé sociální organizace působící na území města. Charita podpořila ženu, která stála u zrodu charitního šatníku a pomáhá v něm dodnes. 

“Ano, já jsem tam úplně od začátku a přivedla mě k tomu kamarádka. Byla jsem čerstvě na důchodě a tak jsem začala. Baví mě to, je tam dobře, je to bezva,” uvedla Ludmila Jahodová, Dobrovolník roku. 

“Paní Jahodová je jeden z těch tahounů, kteří ten šatník rozjížděli. Služba v šatníku skutečně není jednoduchá, je složitá, i ta klientela je složitá, takže ji za celou charitu i město děkuji,”  nechal se slyšet Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína a  ředitel Charity NJ.  

Za dalšími dvěma nominacemi stálo dobrorovlnické centrum ADRY. Spolu s Mobilním hospicem Strom života dali podnět pro ocenění Beáty Plášilové, která jako dobrovolník působí v Dětském klubu Stromeček. 

  Třetí návrh vzešel z ADRY a Domova Duha. Nina Kučíková tu ve svém volném čase zpříjemňuje dlouhé chvíle osamělým ženám. Dobrovolnicí se vlastně také stala proto, aby našla novou společnost. 

  “Tak co s volným časem? Zajímám se o ruční práce, tak jsem se přihlásila do Adry i do Charity. V Adře chodím za těmi babičkami a vykládáme si spolu,” sdělila své důvody dobrovolnictví Nina Kučíková,Dobrovolník roku.  

  “Dobrovolnictví není práce, je to služba lidem, a je velmi těžké z těch našich dobrovolníků někoho vybrat. Snažíme se dělat radost těm našim dobrovolníkům, a také dobrovolnickou službu zviditelňovat, protože to není obvyklé, že se někdo ve svém volném čase jen tak věnuje druhým,” podotkla Irena Blablová, Dobrovolnické centrum ADRA.

  Zájemci o dobrovolnictví mohou získat informace na webu dobrovolnického centra Adra Frýdek-Místek. Kromě pomoci ve vztahu k seniorům se nyní v Novém Jičíně rozjíždí také projekt dobrovolníků k dětem. 
  CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Nový Jičín
  Nový Jičín
  od 16 800 Kč/měsíc

  Detail

  Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
  Nový Jičín
  od 21 000 do 26 000 Kč/měsíc

  Detail

  Luboš Vilášek provozovna Vlčnov
  Starý Jičín
  od 16 100 do 30 000 Kč/měsíc

  Detail

  Dnešní premiéry

  Nejčtenější zprávy

  PR články

  Více PR článků