Díky, že jste! Anketa Dobrovolník roku v Novém Jičíně ocenila tři ženy

Radnice vyzdvihla práci dobrovolníků v sociální oblasti. Vyhlásila anketu, ve které ocenila tři osobnosti - v podstatě ale vlastně obyčejné lidi, kteří pomáhají sociálně vyloučeným, seniorům i dětem.

Věnovat svůj volný čas někomu jinému - to je podstata dobrovolnictví v sociální oblasti. Radnice tuto ochotu lidí oceňuje již šestým rokem vyhlášením ankety Dobrovolník roku. 

“Díky za to, že takoví lidé mezi námi ještě jsou, kteří bez nároků na odměnu jsou a pomáhají druhým,” podotkl Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína. 

Návrhy na nominace Dobrovolníka roku podávaly různé sociální organizace působící na území města. Charita podpořila ženu, která stála u zrodu charitního šatníku a pomáhá v něm dodnes. 

“Ano, já jsem tam úplně od začátku a přivedla mě k tomu kamarádka. Byla jsem čerstvě na důchodě a tak jsem začala. Baví mě to, je tam dobře, je to bezva,” uvedla Ludmila Jahodová, Dobrovolník roku. 

“Paní Jahodová je jeden z těch tahounů, kteří ten šatník rozjížděli. Služba v šatníku skutečně není jednoduchá, je složitá, i ta klientela je složitá, takže ji za celou charitu i město děkuji,”  nechal se slyšet Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína a  ředitel Charity NJ.  

Za dalšími dvěma nominacemi stálo dobrorovlnické centrum ADRY. Spolu s Mobilním hospicem Strom života dali podnět pro ocenění Beáty Plášilové, která jako dobrovolník působí v Dětském klubu Stromeček. 

  Třetí návrh vzešel z ADRY a Domova Duha. Nina Kučíková tu ve svém volném čase zpříjemňuje dlouhé chvíle osamělým ženám. Dobrovolnicí se vlastně také stala proto, aby našla novou společnost. 

  “Tak co s volným časem? Zajímám se o ruční práce, tak jsem se přihlásila do Adry i do Charity. V Adře chodím za těmi babičkami a vykládáme si spolu,” sdělila své důvody dobrovolnictví Nina Kučíková,Dobrovolník roku.  

  “Dobrovolnictví není práce, je to služba lidem, a je velmi těžké z těch našich dobrovolníků někoho vybrat. Snažíme se dělat radost těm našim dobrovolníkům, a také dobrovolnickou službu zviditelňovat, protože to není obvyklé, že se někdo ve svém volném čase jen tak věnuje druhým,” podotkla Irena Blablová, Dobrovolnické centrum ADRA.

  Zájemci o dobrovolnictví mohou získat informace na webu dobrovolnického centra Adra Frýdek-Místek. Kromě pomoci ve vztahu k seniorům se nyní v Novém Jičíně rozjíždí také projekt dobrovolníků k dětem. 
  Eduard Michna
  Nový Jičín
  od 13 350 Kč

  Detail

  ESSAT CZ, s.r.o.
  Nový Jičín
  od 87 Kč

  Detail

  BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
  Nový Jičín
  od 16 400 Kč do 17 500 Kč

  Detail

  Nejčtenější zprávy

  PR články

  Více PR článků