Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve třídě novojičínské školy to hučelo jako v úlu. Do výuky dorazil městský včelař i se včelami

Nový Jičín má zhruba dva roky své městské včely. Kromě výroby medu slouží také jako výukový materiál. Ve skleněném úlu se dostávají přímo k dětem do školních tříd.

Ve 2. A novojičínské Základní školy Komenského 66 to hučelo jako v úlu, a to doslova. Přímo ve třídě stál přenosný domov pro včely, který dětem v rámci přednášky otevřel správce městských včel. Chová je v Lesoparku Skalky. 

“Součástí toho projektu bylo zakoupení skleněného úlu pro potřeby výuky. Dnes jsme právě ty živé včelky i s královnou a s tím, jak to v tom úle vypadá, chtěli představit dětem základních škol,” sdělil Jiří Schindler, včelař a správce městských lesů v Novém Jičíně. 

“V rámci prvouky se bavíme o hmyzu, takže pro děti je akce velice přínosná. Oceňuji hlavně to, že se setkají s něčím, co my jim ve škole neposkytneme,” podotkla Zita Nejezchlebová, učitelka ZŠ Komenského 66, Nový Jičín.    

“Ta královna byla úplně veliká,” reagovala jedna ze školaček. “Jak si ten med kryjí voskem, to jsem nevěděl,” přidal se spolužák. “A ještě mě zaujalo, že nám pan včelař ukázal místo, kde klade ty vajíčka,” podotkl další chlapec.

Využít přednášku městského včelaře mohou i další školy. Přímo na Komenské 66 si ji postupně vyslechly tři třídy. 

“Rád bych popularizoval včelařství jako takové, protože včelek je málo a včelařská populace stárne,” dodal Jiří Schindler. 

Město má své včely dva roky. Původní čtyři včelstva nedávno rozšířilo na osm. Letošní snůška medu čítala 90 kilogramů. 
Miroslava Pavlíková, pracoviště Benzina Nový Jičín, Suvorovova 664
Nový Jičín
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Thomas Sean Noble - Městská tržnice Nový Jičín
Nový Jičín
od 95 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků