Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další Senior Point byl otevřen v Novém Jičíně, je už čtrnáctý v kraji

Do mapy Senior Pointů přibylo další kontaktní místo. Otevřeno bylo v Novém Jičíně. V Moravskoslezském kraji je to již 14 stanoviště projektu, který poskytováním komplexních informací pomáhá starší populaci.

Síť Senior Pointů v Moravskoslezském kraji se rozrostla o 14 místo. Další prostor vstřícný k  potřebám starších lidí byl otevřen v Novém Jičíně, v Domě s pečovatelskou službou na Revoluční ulici.   

“Mám za to, že se vyplatilo počkat si na to, že jsme sice 14, ale že jsme měli čas na to vybrat místo, které je bezbariérové a vedle je nové velké parkoviště,” reagoval Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína. 

“Senior Point je přívětivé místo, kam senior přijde, řekne ten svůj problém, a my ho nasměrujeme na využití služeb které se v našem městě nabízejí,” uvedl Antonín Urban, pracovník Senior Pointu Nový Jičín. 

“Jsme velice ráda, že se takové středisko tady v Novém Jičíně otevřelo,” sdělila na místě přihlížející důchodkyně. “Určitě to bude přínosem, protože takové věc nikdy není na škodu,” přidal se starší muž. 

Senior Pointy podporuje částkou 1 a půl milionu korun ročně Moravskoslezský kraj. Jejich prostřednictvím šíří mezi starší populací i další osvětu a prevenci. 

“Pomohou jim i další věci, které pro ně Moravskoslezský kraj dělá, a to jsou například rozdávání požárních hlásičů, seniorské cestování a jiné informace,” podotkl Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje. 

Dlouhodobě v Moravskoslezském kraji fungují Senior Pointy v Ostravě a Frýdku-Místku. Do všech bývalých okresních měst se je kraj rozhodl rozšířit před dvěma lety.
Luboš Vilášek provozovna Vlčnov
Starý Jičín
od 16 100 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků