Evropský týden mobility lákal k pohybu, navnadil cyklisty i pěší

Město se také letos zapojilo do Evropského týdne mobility. Kampaň na podporu ekologické dopravy tu probíhala v duchu oslav výročí dopravního hřiště a cyklostezky Koleje.

Evropský týden mobility začal ve městě akcí, která rozpohybovala nejmenší děti, a to oslavou 15 let existence dopravního hřiště u Základní školy Dlouhá.

“Patnáct let tady městská policie vyučuje a proto jsme to chtěli oslavit s dětmi, kvůli kterým tady to dopravní hřiště máme. Děti tady mají mnoho soutěží, aby byly v pohybu. Aby věděly, že ten Evropský týden mobility stojí za to slavit a  slavit ho pohybem,” uvedla Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín. Další sportovní hry a soutěže tu pro děti připravilo i Středisko volného času Fokus. 

Z dopravního hřiště se pak osvětová akce nasměrovala k 5. výročí cyklostezky Koleje, na které se konala narozeninová jízda.

“Budou tam zástupci obcí, kterými cyklostezka prochází, a doprovodný program. Bude tam prezentace elektrokol, aktivity pro děti a hudební program,” sdělila  Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín.

Jeden den se mohli zase pěší společně vydat na kopec Svinec. Týden mobility tu v podstatě naplnil hlavní téma letošní kampaně podporující čistou dopravu, a to je bezpečná chůze a cyklistika. 

“Tím, že bude v centru méně aut, tak nám všem tady bude příjemněji a zároveň tady bude méně emisí. Takže se snažíme občany motivovat k tomu, aby zvláště na cesty po městě méně využívali motorových vozidel,” podotkla koordinátorka Zdravého města Nový Jičín.

Tématu zdravé dopravy a cyklostezce je věnována i výstava ve vestibulu radnice. 

“Zároveň se snažíme od občanů získat i zpětnou vazbu ohledně toho, jaká další opatření by v oblasti cyklistiky uvítali,” dodala Lucie Hrdličková.

Součástí týdne mobility bylo také veřejné projednání k tématu zavedení sdílených kol, které vzešlo jako podnět z letošního Veřejného fóra. Bikesharing dosud funguje spíše ve větších městech. Zájem potencionálních uživatelů služby město ověří v anketě. 

“Po ověření zájmu zvažujeme zavedení zkušebního provozu, jeho podoba by byla teprve dojednána. Další variantou, o které do budoucna uvažujeme, je případný mikroregion, kde by mohlo dojít k propojení několika  dalších obcí, které by o tuto službu také projevily zájem,” uzavřela koordinátorka zdravého města. 

Celá kampaň Evropského týdne mobility vyvrcholila v neděli Mezinárodním dnem bez aut, v Novém Jičíně  jezdila MHD zdarma.
Eduard Michna
Nový Jičín
od 13 350 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 87 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Nový Jičín
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků