Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Evropský týden mobility lákal k pohybu, navnadil cyklisty i pěší

Město se také letos zapojilo do Evropského týdne mobility. Kampaň na podporu ekologické dopravy tu probíhala v duchu oslav výročí dopravního hřiště a cyklostezky Koleje.

Evropský týden mobility začal ve městě akcí, která rozpohybovala nejmenší děti, a to oslavou 15 let existence dopravního hřiště u Základní školy Dlouhá.

“Patnáct let tady městská policie vyučuje a proto jsme to chtěli oslavit s dětmi, kvůli kterým tady to dopravní hřiště máme. Děti tady mají mnoho soutěží, aby byly v pohybu. Aby věděly, že ten Evropský týden mobility stojí za to slavit a  slavit ho pohybem,” uvedla Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín. Další sportovní hry a soutěže tu pro děti připravilo i Středisko volného času Fokus. 

Z dopravního hřiště se pak osvětová akce nasměrovala k 5. výročí cyklostezky Koleje, na které se konala narozeninová jízda.

“Budou tam zástupci obcí, kterými cyklostezka prochází, a doprovodný program. Bude tam prezentace elektrokol, aktivity pro děti a hudební program,” sdělila  Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín.

Jeden den se mohli zase pěší společně vydat na kopec Svinec. Týden mobility tu v podstatě naplnil hlavní téma letošní kampaně podporující čistou dopravu, a to je bezpečná chůze a cyklistika. 

“Tím, že bude v centru méně aut, tak nám všem tady bude příjemněji a zároveň tady bude méně emisí. Takže se snažíme občany motivovat k tomu, aby zvláště na cesty po městě méně využívali motorových vozidel,” podotkla koordinátorka Zdravého města Nový Jičín.

Tématu zdravé dopravy a cyklostezce je věnována i výstava ve vestibulu radnice. 

“Zároveň se snažíme od občanů získat i zpětnou vazbu ohledně toho, jaká další opatření by v oblasti cyklistiky uvítali,” dodala Lucie Hrdličková.

Součástí týdne mobility bylo také veřejné projednání k tématu zavedení sdílených kol, které vzešlo jako podnět z letošního Veřejného fóra. Bikesharing dosud funguje spíše ve větších městech. Zájem potencionálních uživatelů služby město ověří v anketě. 

“Po ověření zájmu zvažujeme zavedení zkušebního provozu, jeho podoba by byla teprve dojednána. Další variantou, o které do budoucna uvažujeme, je případný mikroregion, kde by mohlo dojít k propojení několika  dalších obcí, které by o tuto službu také projevily zájem,” uzavřela koordinátorka zdravého města. 

Celá kampaň Evropského týdne mobility vyvrcholila v neděli Mezinárodním dnem bez aut, v Novém Jičíně  jezdila MHD zdarma.
Thomas Sean Noble - Městská tržnice Nový Jičín
Nový Jičín
od 95 Kč/hod.

Detail

Česká distribuční a.s. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků