Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technické služby plánují rozšířit separační dvůr a opravit smuteční síň

Necelé dva měsíce vede technické služby města nový ředitel. Za své priority si kromě pořádku v ulicích zvolil například rozšíření separačního dvora a generální opravu smuteční síně.

Do čela technických služeb se 12. srpna postavil Pavel Tichý, který do té doby vedl bytový odbor města. Ve funkci vystřídal Václava Bukovského, radnice jej na jaře odvolala kvůli problémům kolem služby Baby a senior taxi. 

“Určitě se zasadím o to, aby technické služby nadále poskytovaly kvalitní služby občanů města,a to jak v údržbě zeleně, u svozu odpadů, veřejného osvětlení nebo u jakékoliv jiné činnosti, kterou poskytujeme pro občany města,” sdělil Pavel Tichý, ředitel TS Nový Jičín. 

“Co se týče úkolů pro ředitele technických služeb, tak opravdu bych mu nechal prostor, ať situaci v technických službách analyzuje. Pro nás občan je důležité, aby ulice byly čisté, aby se svítilo, aby  byly vyvezené odpadky,” podotkl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.   

V oblasti odpadového hospodářství je v tuto chvíli zaměřena pozornost na QR kódy. prostřednictvím kterých město sleduje množství odpadu. Na popelnicích jsou od srpna, teď skončil zkušební provoz. 

“Probíhá jeho vyhodnocení. Budeme realizovat opatření, která nám z toho vyplynou. Taktéž ve středisku odpady připravujeme projekční práce, které povedou k rozšíření kapacity separačního dvora na Palackého ulici,” uvedl ředitel technických služeb.   

Další plány Pavla Tichého se týkají centra zeleně. V právě připravovaném rozpočtu města na rok 2020 chce například prosadit obnovu techniky pro letní údržbu a zahájení přípravných prací pro vybudování zázemí pro zaměstnance. V oblasti správy místních komunikací zase hodlá navázat na vznikající koncepci parkování ve městě. 

“Budeme řešit obnovu parkovacích automatů. Stávající parkovací automaty bychom chtěli nahradit moderními, které umožňují nové datové technologie,” přiblížil Pavel Tichý.

Také pro péči o silnice a chodníky počítá s nákupem nové techniky a od jara s pravidelnou údržbou dětských hrišť a laviček. Ve správě technických služeb je dále i městský hřbitov. Tady je největším plánovaným projektem generální oprava smuteční síně. 

“Taktéž se budeme zabývat rekonstrukcí a rozšířením stávajícího kolumbária. Chtěli bychom pokračovat v opravě hřbitovní zdi. Se zřizovatelem jsme projednali aktualizaci ceníku nájmu  a služeb hrobových míst s platností od 1.1.2020. Zároveň se budeme s městem věnovat přípravě obnovy čestných hrobů,” naznačil ředitel technických služeb. 

Při úklidu města plánuje nový ředitel pokračovat ve spolupráci s úřadem práce a hodlá zvýšit počet zaměstnanců veřejně prospěšných prací. 

Technické služby ale možná čeká i zásadní reorganizace. 

“Je otázkou, zda technické služby mají být příspěvkovou organizací nebo akciovou společností nebo společností s.r.o. tak, jak je to v některých městech. O tom se hodláme dále bavit,” konstatoval starosta města. 

Aktuálně teď technické služby chystají mobilní sběr nebezpečných složek komunálního odpadu a kovů. V říjnu zahájí přípravu na zimní sezonu. Pak už se pustí do vánoční výzdoby a stavby vánočního městečka. 
Česká distribuční a.s. - Bílovec
Bílovec
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

IBEX Security s.r.o. - pracoviště Mořkov
Mořkov
od 15 200 do 21 000 Kč/měsíc

Detail

R cars prodej s.r.o. - provozovna
Bílovec
od 33 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků