Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínští discgolfisté v závěru ligy zazářili, na náročném domácím Svinci získali medaile

Na novojičínském kopci Svinec se konal turnaj, který byl závěrečnou zastávkou 1. ligy v discgolfu. Do výsledkové listiny výrazně promluvili i hráči domácího klubu. Pyšnit se mohou zlatem a stříbrem.

Závěrečný turnaj 1. ligy v discgolfu se konal na Svinec u Nového Jičína. Jeho pořadatelem byl zdejší klub Moravian Gators, který je zakladatelem tohoto sportu u nás. 90 hráčů v 7 kategoriích tu čekal souboj v náročných podmínkách.

“To hřiště je určitě jedno z nejtěžších, jednak kvůli tomu, že jsem na kopci, jsou tady jamky nahoru, dolů, a hlavně tady často silně fouká,” Kryštof Novák, Moravian Gators Nový Jičín. 

Na jasnou výhru ve skupině do 18 let měl po předchozích třech turnajích našlápnuto novojičínský Jakub Dostál. 

“Podmínky jsou náročné, fouká hodně, ale naštěstí se mi hody zatím daří. Mám docela slušný náskok, takže se to pokusím udržet. Hrát si svou hru a moc se nestresovat,” reagoval po prvním kole Jakub Dostál, Moravian Gators Nový Jičín.  

A spokojený mohl být i po finálovém kole, s přehledem si první místo udržel. Další zlatou medaili získal i novojičínský Bohdan Bílek, a to v hlavní mužské kategorii. Mezi ženami uspěla z domácích stříbrná Eliška Bártková. 

“Já mám Svinec jako dost oblíbené místo.Vždy se mi tu něco velkého povede. Minulý rok se mi tu podařilo zvítězit na mistrovství České republiky,” pousmála se Eliška Bártková, Moravian Gators Nový Jičín. 

O týden dříve hostilo stejné hřiště poprvé také Mistrovství střední Evropy v discgolfu. I tady domácí pořadatelský klub slavil úspěch třemi medailovými pozicemi. 
Česká distribuční a.s. - Bílovec
Bílovec
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Odry
Odry
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků