Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výstavy v novojičínském Návštěvnickém centru vás vezmou do světa křehkého skla i drsných horolezců

Hned dvě nové výstavy otevřelo v jednom dni novojičínské Návštěvnické centrum. Jedna zve do uměleckého světa křehkého designu skla, druhá mezi drsné horolezce.

Jako minigalerie slouží v novojičínském Návštěvnickém centru dva prostory. Jeden je v expozici klobouků, druhý volně přístupný v přízemní části. Oba teď vyplnily nové expozice.

“V říjnu byla vernisáž dvou výstav. Ta dole je výstava fotografií s názvem Navždy první. Jsou to unikátní portréty legendárních československých horolezců. Tato výstava tady bude do konce října,” uvedla Miroslava Janoušková, Návštěvnické centrum Nový Jičín. 

Snímky pocházejí od tří různých autorů, spojuje je společná publikace v knize Martina Krejsy, ostravského pedagoga, který je příznivcem horolezectví a dobrodružných aktivit.  

Druhý výstavní prostor naopak vyplnil křehký materiál, konkrétně práce studentů a učitelů uměleckoprůmyslové sklářské školy z Valašského Meziříčí.

“Je to průřez ateliéru Designu skla za posledních deset let. Jsou tady jak užitkové práce, tak i volné objekty. A samozřejmě tady návštěvník uvidí nespočetné množství technologií a technik,” sdělil Josef Divín, Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské Meziříčí.  

Některé z vystavených prací žáků už sklidily úspěch i v zahraničí. Jako například tento ztvárněný dopad kapky na vodní hladinu.

“Tato věc byla prezentována jako hlavní motiv tématu voda, které stanovilo UNESCO a OSN. Takže to byl krásný úspěch,” ukázal Josef Divín, který je na škole vedoucím ateliéru Design skla.  

Na výstavě skla je prezentováno více než 100 exponátů. K vidění tu budou tři měsíce. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy