Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zámek Kunín nadchl odborníky, přízeň mu na internetu dala najevo i veřejnost

Zámek Kunín na Novojičínsku se dočkal významné pocty. Získal cenu odborníků za výjimečný počin v obnově a záchraně památek, které se za uplynulých 30 let podařilo zrenovovat do původní krásy.

Barokní kunínský zámku je jedním z nejcennějších zámků severní Moravy. Před pár dny získal cenu odborné poroty Opera Historica. Udělena byla za výjimečné počiny v obnově a záchraně památek za posledních 30 let od Sametové revoluce. Ještě v roce 1999 to ale byla chátrající ruina. 

“Byla oceněna práce všech lidí, kteří se na té rekonstrukci podíleli. Je to právě dvacet let, kdy byl zámek převeden do majetku obce a byly zahájeny ty rozhodující kroky na jeho záchranu,” sdělil Jaroslav Zezulčík, kastelán Zámku Kunín.

“Obec Kunín, jakožto vlastník památky, je určitě velmi pyšná na získané ocenění, je ze všech, které jsme už dříve získali, asi nejprestižnější, protože jej udělila odborná  porota,” přidala se Dagmar Novosadová (SNK “Kunín - náš domov”), starostka Kunína. 

Kunínský zámek, který je ve správě Muzea Novojičínska, má také hojné příznivce mezi veřejností, což dokázal i druhým místem v celostátní internetové anketě Památka roku 2019.

Výrazně dal o sobě zámek vědět také teď na konci sezony, kde se tu konala Slavnost růží k poctě hraběnky Marie Walburgy.   

“Celkově po dobu trvání akce zámek navštívilo asi 2 tisíce lidí,” podotkl kastelán.

Zámecká sezona skončí 28. října. V příštím roce se tato barokní perla stane hlavním centrem  floristů. Známý aranžér květin Slávek Rabušic zde k výzdobě pokojů pozve na 50 kolegů z celé České republiky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy