Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Finále discgolfové ligy na Svinci patřilo domácím, posbírali zlato a stříbro

Nový Jičín |

Na Svinci se konal turnaj, který byl závěrečnou zastávkou 1. ligy v discgolfu. Do výsledkové listiny výrazně promluvili i hráči domácího klubu. Pyšnit se mohli zlatem a stříbrem.

Tradiční discgolfový turnaj Moravian Open na Svinci byl věnován byl památce Jiřího Bílka, dlouholetého příznivce zdejšího klubu Moravian Gators. Současně byl také závěrečným podnikem 1. ligy v discgolfu. 90 hráčů v 7 kategoriích tu čekal souboj v náročných podmínkách.

“To hřiště je určitě jedno z nejtěžších, jednak kvůli tomu, že jsem na kopci, jsou tady jamky nahoru, dolů, a hlavně tady často silně fouká,” Kryštof Novák, Moravian Gators Nový Jičín. 

Na jasnou výhru ve skupině do 18 let měl po předchozích třech turnajích našlápnuto novojičínský Jakub Dostál. 

“Podmínky jsou náročné, fouká hodně, ale naštěstí se mi hody zatím daří. Mám docela slušný náskok, takže se to pokusím udržet. Hrát si svou hru a moc se nestresovat. Kdyby se mi tu první ligu podařilo vyhrát, byl by to pro mně splněný sen. Letos se mi daří, ale tohle by bylo něco nevídaného,” reagoval po prvním kole Jakub Dostál, Moravian Gators Nový Jičín.  

Po finálovém kole bylo jasné, že sen se Jakubovi splnil, s přehledem si první místo udržel. Hned za ním skončil na 2. pozici klubový spoluhráč Šimon Galia. Další zlatou medaili získal i novojičínský Bohdan Bílek, a to v hlavní mužské kategorii, stříbrný skončil jeho kolega Jakub Knápek. Mezi ženami uspěla z domácích stříbrná Eliška Bártková. 

“Já mám Svinec jako dost oblíbené místo.Vždy se mi tu něco velkého povede. Minulý rok se mi tu podařilo zvítězit na mistrovství České republiky,” pousmála se Eliška Bártková, Moravian Gators Nový Jičín. 

A právě mistrovství střední Evropy, které se konalo o týden dříve, hostil také zdejší klub a odehrálo se na Svinci. 

“Mistrovství střední Evropy bylo poprvé. Jednalo se o čtvrtý ročník,ale poprvé bylo v České republice. My jsme měli zájem ho tady uspořádat , ať  tady tu krásu Svince a okolí vidí i lidé z okolních zemí,” podotkl předseda novojičínského klubu Kryštof Novák.

I v tomto závodě domácí pořadatelský klub slavil úspěch třemi medailovými pozicemi. Jakub Dostál získal 2. místo, František Trenc skončil v hlavní mužské kategorii třetí a stejného umístění dosáhla i Eliška Bártková.  

“Celkově tu sezonu určitě hodnotím pozitivně. I když jsme nedosáhli na tak famózní úspěch jako loni, na mistra Evropy, protože mistrovství Evropy j ejednou za dva roky, ale určitě je to úspěšná sezona a jsem pyšný na náš klub,” uzavřel předseda klubu.

Nahlásit chybu


Krevní centrum FNO oslavilo Světový den dárců krve. A stále hledá nové dárce

Včera 15:46 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Krevní centrum Fakultní nemocnice Ostrava si připomnělo Světový den dárců krve, který připadá na 14. června. Pro pravidelné i nové dárce připravilo speciální program jako poděkování za jejich nezištnou pomoc.

Ostravští strážníci zářili na mistrovství v jezdectví. Domů vezou zlato

Včera 12:23 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Tři jezdci Městské policie Ostrava se zúčastnili 27. ročníku Mezinárodního policejního mistrovství ČR. V mezinárodní konkurenci 28 jezdců slavili úspěch hned několikrát. Daniel Orsag s koněm Sacramoso Bateria vybojovali zlato v parkuru a stříbro v Grand Prix.

Pevnostní areál Hlučín-Darkovičky představuje významný náhled do vojenské historie ČSR

Včera 10:58 | Celý MS kraj | Andrea Holeszová

Na severovýchodním okraji Moravskoslezského kraje, jen několik kilometrů od Hlučína a v těsné blízkosti polských hranic, se nachází jedno z nejvýznamnějších míst vojenské historie České republiky. Areál čs. opevnění Hlučín-Darkovičky nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost nahlédnout do období, kdy se Československo připravovalo na obranu před sílící hrozbou nacistického Německa.

ZOO Ostrava chce zlepšit podmínky pro velké kočky. Projektu má pomoci i veřejná sbírka

Včera 12:47 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Lvi a další velké kočky žijí v ostravské ZOO ve starých, dnes již nevyhovujících prostorách pavilonu Indické šelmy. Zahrada proto ve spolupráci s městem pro ně připravuje moderní chovatelskou expozici s obrovskou voliérou. Na jejím financování se mohu podílet i lidé prostřednictvím sbírky.

Děti z havířovské mateřské školy přinesly radost klientům Santé s mentálním hendikepem

Včera 11:06 | Havířov | Bára Kelnerová

Děti z Mateřské školy Balzacova zavítaly do stacionáře Santé, kde svým vystoupením zpříjemnily den lidem s mentálním hendikepem. Školka s klienty strávila celé dopoledne.

Sweetsen Fest bavil na šesti scénách, poprvé i na Nové Osmičce

Včera 10:13 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Festivalová sezona ve Frýdku-Místku odstartovala. Postaral se o to Sweetsen Fest, největší benefiční festival ve městě plný hudby, divadla, tance a přednášek.

Konference POROD v Ostravě spojila odborníky z celé Evropy

Včera 12:02 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Ostrava hostila pátý ročník mezinárodní multioborové konference POROD. Do hotelu Clarion dorazily stovky odborníků z oblasti porodnictví, neonatologie, fyzioterapie, psychologie i porodní asistence. Diskutovali o nových trendech v péči o matku a dítě i o podpoře zdravotníků.

Beskydské hry bez hranic letos v Bílé vyhrála Ostravice

Areál pod sjezdovkou v Bílé se stal dějištěm Beskydských her bez hranic. Týmy z jednotlivých obcí mikroregionu tam soutěžily v netradičních disciplínách.

Vyšla kniha o historii Ostravar Arény. Unikátní hala slouží kultuře a sportu už 40 let

Včera 8:07 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Jedna z ikonických ostravských staveb - Ostravar Aréna letos slaví 40 let. U této příležitosti vyšla kniha, která mapuje její historii prostřednictvím nejrůznějších kulturních a sportovních akcí a vzpomínek jejich organizátorů a pamětníků.

95letá badatelka vytvořila archiv ostravských židovských obyvatel. Trvalo to 25 let

Včera 9:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Archiv města Ostravy získal unikátní kartotéku židovských obyvatel, kteří žili před válkou na Ostravsku. Zpracovala ho dnes již 95letá Libuše Salomonovičová a trvalo jí to 25 let. Už v průběhu bádání pomohla stovkám lidí vypátrat své předky a vydala i několik knih.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Stovka přestupků za jediné odpoledne. Policisté kontrolovali rychlost mezi Novým Jičínem a Frýdkem-Místkem

Dnes 9:50 | Nový Jičín | Anna Břenková

Minulý čtvrtek policisté kontrolovali řidiče jedoucí z Nového Jičína na Frýdek-Místek. Během pár hodin odhalili 100 přestupků. Jeden řidič dokonce uháněl rychlostí 144 km/h tam, kde je povolena devadesátka.

Studénka pořádala vrcholnou mažoretkovou soutěž

Dnes 8:20 | Studénka | Petra Dorazilová

Mažoretkový sport zažil ve Studénce svůj velký svátek. Na zimním stadionu se konal Memoriál Jiřího Necida, který pořádali Česká federace mažoretkového sportu a zdejší Mažoretky Petra.

Slova uznání si úspěšní školáci vyslechli na radnici

Město ocenilo žáky základních škol, kteří v uplynulém roce úspěšně reprezentovali v různých vědomostních a sportovních soutěžích. Vyhodnoceni byli také deváťáci, kteří dosáhli skvělých studijních výsledků.

Fulnek se rozloučil s deváťáky obou základních škol, v Památníku Komenského si odzvonili poslední zvonění

Včera 21:00 | Fulnek | Michal Slonina

Představitelé města Fulneku se oficiálně rozloučili s deváťáky z obou místních základních škol. Slavnostní události se v polovině června zúčastnila padesátka žáků.

Mažoretky se předvedly jako soutěžící i hostitelky, vzdaly hold zakladateli mažoretkového sportu

Včera 11:00 | Studénka | Petra Dorazilová

Mažoretkový sport zažil ve Studénce svůj velký svátek. Na zimním stadionu se konal Memoriál Jiřího Necida, který pořádali Česká federace mažoretkového sportu a zdejší Mažoretky Petra.

Ekosoutěž škol podporuje životní prostředí i město

Včera 10:12 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Ekosoutěž ve sběru nefunkčních elektrospotřebičů se pro základní školy v Novém Jičíně koná osmnáct let. Letos děti shromáždily více než 11 tisíc kusů drobných elektrozařízení. Nejlepší třídy si ceny převzaly v kině Květen.

Finále discgolfové ligy na Svinci patřilo domácím, posbírali zlato a stříbro
Vydáno 10. října 2019 7:53, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Na Svinci se konal turnaj, který byl závěrečnou zastávkou 1. ligy v discgolfu. Do výsledkové listiny výrazně promluvili i hráči domácího klubu. Pyšnit se mohli zlatem a stříbrem.

Tradiční discgolfový turnaj Moravian Open na Svinci byl věnován byl památce Jiřího Bílka, dlouholetého příznivce zdejšího klubu Moravian Gators. Současně byl také závěrečným podnikem 1. ligy v discgolfu. 90 hráčů v 7 kategoriích tu čekal souboj v náročných podmínkách.

“To hřiště je určitě jedno z nejtěžších, jednak kvůli tomu, že jsem na kopci, jsou tady jamky nahoru, dolů, a hlavně tady často silně fouká,” Kryštof Novák, Moravian Gators Nový Jičín. 

Na jasnou výhru ve skupině do 18 let měl po předchozích třech turnajích našlápnuto novojičínský Jakub Dostál. 

“Podmínky jsou náročné, fouká hodně, ale naštěstí se mi hody zatím daří. Mám docela slušný náskok, takže se to pokusím udržet. Hrát si svou hru a moc se nestresovat. Kdyby se mi tu první ligu podařilo vyhrát, byl by to pro mně splněný sen. Letos se mi daří, ale tohle by bylo něco nevídaného,” reagoval po prvním kole Jakub Dostál, Moravian Gators Nový Jičín.  

Po finálovém kole bylo jasné, že sen se Jakubovi splnil, s přehledem si první místo udržel. Hned za ním skončil na 2. pozici klubový spoluhráč Šimon Galia. Další zlatou medaili získal i novojičínský Bohdan Bílek, a to v hlavní mužské kategorii, stříbrný skončil jeho kolega Jakub Knápek. Mezi ženami uspěla z domácích stříbrná Eliška Bártková. 

“Já mám Svinec jako dost oblíbené místo.Vždy se mi tu něco velkého povede. Minulý rok se mi tu podařilo zvítězit na mistrovství České republiky,” pousmála se Eliška Bártková, Moravian Gators Nový Jičín. 

A právě mistrovství střední Evropy, které se konalo o týden dříve, hostil také zdejší klub a odehrálo se na Svinci. 

“Mistrovství střední Evropy bylo poprvé. Jednalo se o čtvrtý ročník,ale poprvé bylo v České republice. My jsme měli zájem ho tady uspořádat , ať  tady tu krásu Svince a okolí vidí i lidé z okolních zemí,” podotkl předseda novojičínského klubu Kryštof Novák.

I v tomto závodě domácí pořadatelský klub slavil úspěch třemi medailovými pozicemi. Jakub Dostál získal 2. místo, František Trenc skončil v hlavní mužské kategorii třetí a stejného umístění dosáhla i Eliška Bártková.  

“Celkově tu sezonu určitě hodnotím pozitivně. I když jsme nedosáhli na tak famózní úspěch jako loni, na mistra Evropy, protože mistrovství Evropy j ejednou za dva roky, ale určitě je to úspěšná sezona a jsem pyšný na náš klub,” uzavřel předseda klubu.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000017676/finale-discgolfove-ligy-na-svinci-patrilo-domacim-posbirali-zlato-a-stribro