Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Finále discgolfové ligy na Svinci patřilo domácím, posbírali zlato a stříbro

Na Svinci se konal turnaj, který byl závěrečnou zastávkou 1. ligy v discgolfu. Do výsledkové listiny výrazně promluvili i hráči domácího klubu. Pyšnit se mohli zlatem a stříbrem.

Tradiční discgolfový turnaj Moravian Open na Svinci byl věnován byl památce Jiřího Bílka, dlouholetého příznivce zdejšího klubu Moravian Gators. Současně byl také závěrečným podnikem 1. ligy v discgolfu. 90 hráčů v 7 kategoriích tu čekal souboj v náročných podmínkách.

“To hřiště je určitě jedno z nejtěžších, jednak kvůli tomu, že jsem na kopci, jsou tady jamky nahoru, dolů, a hlavně tady často silně fouká,” Kryštof Novák, Moravian Gators Nový Jičín. 

Na jasnou výhru ve skupině do 18 let měl po předchozích třech turnajích našlápnuto novojičínský Jakub Dostál. 

“Podmínky jsou náročné, fouká hodně, ale naštěstí se mi hody zatím daří. Mám docela slušný náskok, takže se to pokusím udržet. Hrát si svou hru a moc se nestresovat. Kdyby se mi tu první ligu podařilo vyhrát, byl by to pro mně splněný sen. Letos se mi daří, ale tohle by bylo něco nevídaného,” reagoval po prvním kole Jakub Dostál, Moravian Gators Nový Jičín.  

Po finálovém kole bylo jasné, že sen se Jakubovi splnil, s přehledem si první místo udržel. Hned za ním skončil na 2. pozici klubový spoluhráč Šimon Galia. Další zlatou medaili získal i novojičínský Bohdan Bílek, a to v hlavní mužské kategorii, stříbrný skončil jeho kolega Jakub Knápek. Mezi ženami uspěla z domácích stříbrná Eliška Bártková. 

“Já mám Svinec jako dost oblíbené místo.Vždy se mi tu něco velkého povede. Minulý rok se mi tu podařilo zvítězit na mistrovství České republiky,” pousmála se Eliška Bártková, Moravian Gators Nový Jičín. 

A právě mistrovství střední Evropy, které se konalo o týden dříve, hostil také zdejší klub a odehrálo se na Svinci. 

“Mistrovství střední Evropy bylo poprvé. Jednalo se o čtvrtý ročník,ale poprvé bylo v České republice. My jsme měli zájem ho tady uspořádat , ať  tady tu krásu Svince a okolí vidí i lidé z okolních zemí,” podotkl předseda novojičínského klubu Kryštof Novák.

I v tomto závodě domácí pořadatelský klub slavil úspěch třemi medailovými pozicemi. Jakub Dostál získal 2. místo, František Trenc skončil v hlavní mužské kategorii třetí a stejného umístění dosáhla i Eliška Bártková.  

“Celkově tu sezonu určitě hodnotím pozitivně. I když jsme nedosáhli na tak famózní úspěch jako loni, na mistra Evropy, protože mistrovství Evropy j ejednou za dva roky, ale určitě je to úspěšná sezona a jsem pyšný na náš klub,” uzavřel předseda klubu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy