Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mezinárodní den seniorů v Novém Jičíně proběhl stylově, zahrála i cimbálovka

Novojičínští si poprvé veřejnou akcí připomněli Mezinárodní den seniorů. V sále Střediska volného času Fokus se pro starší občany a pro zdravotně postižené konalo společenské setkání.

Cimbálová muzika Trojačka navodila pohodovou atmosféru společenského odpoledne, které bylo určeno lidem důchodového věku a zdravotně postiženým. Akce byla pořádána k Mezinárodnímu dni seniorů, ten připadá na počátek října. 

“U nás zatím takováto akce chyběla. Proto se náš výbor zdravotně postižených rozhodl, že kulturně-společenský den k Mezinárodnímu dni seniorů uskutečníme. Je to nultý ročník. Rádi bychom, aby pokračoval i v dalších letech, třeba za změněných podmínek, třeba ve větším sále, kde by se vešlo více lidí, než je dnešních 150,” uvedl Jaroslav Kotas, předseda Svazu tělesně postižených, MO Nový Jičín.    

Samotná organizace sdružující zdravotně postižené má v Novém Jičíně 252 členů. Někteří se prolínají i do klubů důchodců, na území města jsou tři. Jeden přímo v Novém Jičíně, další v Loučce a Straníku. 

”Náš klub má 83 členů, pořádáme pro ně různé akce. Teď budeme mít vinobraní,  dvakrát do roka jezdíme na kuželky, míváme Mikulášské posezení, končiny. Také děláme různé tvoření, kterého se účastní i maminky s dětmi,” sdělila Ludmila Olbrichová, předsedkyně Klubu seniorů Straník.

“Tyto kluby mají také svůj program, navzájem se doplňujeme, takže ta nabídka, jak pro zdravotně postižené, tak pro seniory je dosti velká,” dodal Jaroslav Kotas.  

Konkrétně organizace zdravotně postižených pořádá pro své členy zájezdy, týdenní pobyty v léčebných zařízeních, jezdí do divadla nebo jen tak vyráží na společné procházky.  

“Město si váží, co senioři pro společnost dělají, porot se rozhodlo podpořit i tuto akci. Není to jediná akce, která se pro seniory na území města koná. Město organizuje spoustu kulturních a společenských akcí a jsme rádi, že se seniorská kategorie aktivizuje a že se sdružuje,” konstatoval  Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

Z posledních opatření, které město pro starší spoluobčany zrealizovalo, je to otevření kontaktního a informačního centra Senior Point, a například také zkvalitnění služby byla a senior taxi, která od 1. října nabízí větší počet jízd a rozšířené cíle cest.
Festival pod Kaštany III.- Věra Martinová, René Souček, JARA Trio

17.07. 18:00
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Festival pod Kaštany III. - Lenka Filipová, Samson Lenk a další

18.07. 14:00
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Městská dechová hudba Nový Jičín / koncert

19.07. 15:00
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Základní škola Galaxie, s.r.o. - B. Martinů
Nový Jičín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Galaxie, s.r.o. - B. Martinů
Nový Jičín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 23 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků